سوئیسی ها با بیت کوین مالیات می دهند

سوئیسی ها برای تبدیل شدن به هاب فناوری مالی , پرداخت مالیات از سال آتی میلادی را با بیت کوین در امر عمل خویش قرار می دهند .
به نقل از بلومبرگ ; شهرداری «چیاسو» در سوئیس اظهار‌کرد : قصد دارااست به شهروندان این شهر اذن دهد تا مالیات خویش را از اولِ سال آتی میلادی , با بیت کوین پرداخت نمایند .
به نقل از اقتصادآنلاین به گزارش مهر , در همین درحال حاضر این تصمیم سوئیس به سوی کارایی این مرزو بوم برای تبدیل شدن به یک هاب در حوزه فناوری مالی در عالم است . همینطور مقامات سوئیسی , با گفتمان با شرکتهای فعال در حوزه ارزنگار و «بلاک چین» , این طرح تازه را ثبت کرده اند .
بر اساس این طرح , پرداخت های مالیات با بیت کوین نمی تواند متجاوز از ۲۵۰ فرانک سوئیس هم اندازه ۲۶۵ دلار باشد . همینطور شهر‌دار «چیاسو» اظهار کرد : این شهر به نظر در میان الملی کانون رویش فناوری و اقتصادی در عالم و سوئیس است .
شهر‌دار «چیاسو» تصریح کرد : این شهر متمرکز بر روی توسعه و گسترش پرسرعت در بخش «فین تک» و ارز دیجیتالی بعنوان روشی برای بیرون شدن از سیستم سنتی مالی از زمان وقوع چالش مالی دنیا در سال ۲۰۰۸ میلادی به آنگاه است .
بر همین اصل مقامات «ژنو» اعلام کردند که در ماه سرازیر میلادی بصورت آزمایشی طرح «بلاک چین» را برای پردازش الکترونیک و بایگانی کردن اوراق قانونی اجرا خواهند کرد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    5 − یک =