استعمال هکرهای روسی از بیت کوین

استعمال هکرهای روسی از بیت کوین

 

گهگاه تایم ها خرج کردن بیت کوین دشوار و مشقت بار به نظر می‌آید . این ارز دیجیتال با آرمان‌های بزرگ , انرژی زیادی را می‌بلعد , به صورت قابل ملاحظه‌ای کند است و در حالتی که بخواهید با مشاهده کرد سرمایه‌گذاری به آن نگاه کنید , برای نگه‌ داشتن و کسب سود ( دست‌کم با چیزی که در چند سال اخیر دیده شده ) تا موعد بازنشستگی خوب به نظر می‌رسد .

البته بیت کوین را در یک کدام از گروه‌های ولخرج هم می‌توان روئت کرد : هکرهای روسی مجرم شده در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا

طبق اتهاماتی که ۱۳ جولای از سوی وزارت دادگستری آمریکا صادر شد , مامورین سازمان اطلاعاتی روسیه تهاجم ها هکری به کمیته ملی دموکرات در سال ۲۰۱۶ را هماهنگ کرده بودند و کمپین خانم کلینتون نیز با هزینه ۹۵ , ۰۰۰ دلار که با بیت کوین تنظیم شده بود آن ها را حمایت مالی می‌کرد .

هکرها ادعا کردند از این وجه برای خرید دامنه‌ها , سرورها و اکانت‌هایی که در بدست آوردن و انتشار اطلاعات به سرقت رفته بکار رفته بودند , به کار گیری کردند .
این اتهامات بیان کنده این است که این توافق‌نامه به هکرها قابلیت این را داده که از ارتباط مستقیم با موسسه ها مالی دوری کرده و هویت خود و تامین‌کنندگان مالی را بتوانند پنهان نگه دارا‌هستند .

مشخصا بیت کوین مناسب افرادی که در‌پی پنهان کردن تراکنش‌هایشان می‌باشند , نیست . در حالیکه بیت کوین ویژگی پنهان ماندن را ندارد , بعضی کوین‌های رقیب مانند زی‌کش و مونرو خود را با حفظ اطراف محرمانه و مخفی‌ ماندن تراکنش‌ها , در دنیای ارزهای دیجیتال نشان داده‌اند . نهایتا می‌توان نتیجه گرفت که بیت کوین در مقایسه با سایر رقبا برای امور پرداختی هکرها , مورد مناسبی نیست .

 

 

 

جاناتان لوین , موسس شرکت Chainalysis اذعان کرد :

پرداخت کالاها و خدمات به زودی در محیطی با نقدینگی بالا و با کاربری راحت امکان‌پذیر خواهد شد . فعلا این عمل با بیت کوین انجام میشود و برای برهه زمانی طولانی هم انجام خواهد شد .

نرم افزار این موسسه که ارتباطات در بین نودها در بلاک چینِ بیت کوین را بررسی می کند تا کلاهبرداری و پول‌شویی را شناسایی کند , به وسیله سازمان‌های متفاوت مانند وزارت دادگستری برای جرایم رایانه‌ای مورد استعمال قرار گرفته است .

در حالیکه آقای لوین نمی‌تواند تایید کند که این نرم افزار در روند این بررسی‌ها دخالت داشته یا خیر , آنالیزهای بلاک چین که انجام می گردند , معمولا بر روی واسطه‌ها و صرافی‌ها که روند خرید ارزهای دیجیتال را هموار می‌سازد , تمرکز داراست . صرافی‌هایی که قوانینی برای دوری از پول‌شویی در آنان وضع و اوضاع شده , می‌توانند به عنوان پلی برای هویت حقیقی وواقعی کاربران مانند آدرس و حساب بانکی‌شان باشند .

اتهامات حاکی از این است که هکرها برای ردگم کنی اقدامات دیگری نیز انجام داده‌اند . از جمله این اقدامات خرید بیت کوین با استعمال از کارت‌های پیش پرداخت ( Prepaid Cards ) و از صرافی‌های همتابه‌همتا – که تراکنش در بین افراد را تسهیل می‌بخشد و اغلب آنالیز نمی‌شود – اتفاق افتاده است .

به کارگیری هکرهای روسی از بیت کوین برای دخالت در انتخابات آمریکا

طبق این اتهامات جزو این بیت کوین‌ها با استخراج به دست آمده و نهایتا با سرمایه‌ای که در اختیار داشتند سایت DCLeaks . com را خریداری کردند و در آن اطلاعات سرقت رفته را به عنوان ابزاری در مبارزات انتخاباتی منتشر کردند .

همچنین جاناتان لوین خاطر نشان کرد :

این مثال خیر و خوبی است که مواردی که ارز دیجیتال در آن دخیل بوده , طیف گسترده‌ای است که از جریمه‌ها محلی تا مسائل امنیت ملی توسعه پیدا کرده است .

دخالت ماموران بازرسی در این حوزه هر روزه در اکنون افزایش است . در روز چهارشنبه دونالد ترامپ دستوری بر پایه ی تشکیل تیم عملیاتی جهت «یکپارچگی بازار و کلاهبرداری مصرف‌کننده» در میان سازمان‌های فدرالی که بر روی ارزهای دیجیتال و پولشویی تمرکز دارد , صادر کرد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    نه − شش =