تیکت فلای باج بیت کوینی هکر را نداد و هک شد

تیکت فلای باج بیت کوینی هکر را نداد و هک شد

 

 

تیکت فلای زیرمیزی بیت کوینی هکر را نداد و هک شد

دهم خرداد هکری به اسم «IsHaKdZ» به «تیکت فلای» – وب سایت فروش بلیط حوادث – هجوم کرد . وی در جریان این هجوم خواهان اخذ یک واحد بیت کوین ( متساوی ۷ هزار و ۳۲۷ دلار ) شد .

در حالی که کماکان این وب سایت از دسترس بیرون است , معین شده که هکر , پیش از مبادرت به هجوم , به تیکت فلای درباره‌ی زخم پذیری اطلاع داده بود .

تیکت فلای زیر میزی بیت کوینی هکر را نداد و هک شد

 

 

تیکت فلای باج بیت کوینی هکر را نداد و هک شد

 

 

هکر مذکور ایمیلی را که داعیه می نماید برای کارکنان تیکت فلای ارسال کرده و در زمینه ی جراحت پذیری توضیح داده را ارائه نموده است . ظاهراً هکر درخواست اخذ یک واحد بیت کوین جهت پاداش اعلام زخم پذیری را داشته که ولی پرسنل به وی جواب نداده اند و در غایت وی مبادرت به هجوم نموده است .

هکر مذکور مقر داده بدون نقص تیکت فلای را از این سایت به سرقت برده است . این مقر داده مشتمل بر داده ها حساسی است . سازه بر ادعای وب سایت مادربورد , «IsHaKdZ» یک سری فولدر را در اختیار دارااست . اعم از داده ها فردی مشتریان و کارمندانی که از سرویس ها این سایت به کارگیری می کردند . مقر داده مورد مشاجره مشتمل بر اسم ها , نشانی منازل , نشانی های آدرس اینترنتی و شماره های گوشی تلفن است .

وی تهدید کرده که یک مقر داده دیگر را رو می نماید ; مقر داده ای که اسم «پشت صحنه» را روی آن نهاده است . تیکت فلای هنوز اعلام نکرده که هکر به چه اطلاعاتی دست یافته البته تأیید کرده که بعضی اطلاعات به سرقت رفته است .

فعلا مسئولان این تارنما به صورت موقت آن را از دسترس بیرون کرده اند تا خلل اتفاق افتاده را بررسی نمایند . تیکت فلای به مسئولین تالار ها اعلام کرده که از روش رسانه های اجتماعی به خریداران بلیط ها اطلاع دهند که چه فعالیت می بایست بکنند .

همینطور چندین روز پیش اعلام شد که با مشاوره مراجع رسمی و متخصصان امنیت سایبری قرار است سیستم صادر شدن بلیط تیکت فلای مجدداً آنلاین شود . دو روز پیش خبر رجوع سایت تیکت فلای به موقعیت معمولی در رسانه ها اعلام شد .

 

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    9 + هفت =