ایالات متحده پرونده کیفری مرتبط با بازنویسی بها

 

ایالات متحده پرونده کیفری مرتبط با بازنویسی بها

وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا , پرونده‌ی تحقیقات کیفری مربوط به دستکاری احتمالی قیمت ارز‌های‌ دیجیتال نظیر بیت‌کوین توسط مبادله‌گران را آغاز میکند .

بلومبرگ گزارش اعطا کرد وزارت که دادگستری ایالت متحده آمریکا همراه با کمیته بازرگانی و کمیسیون معاملات آتی کالا , در اکنون تهیه و تنظیم مقرراتی با تمرکز بر فعالیت‌های تجاری غیرقانونی در عرصه‌ی بازار دیجیتال است .

به طور یگانه , تحقیقات تمرکز بر «حقه‌بازی کردن» دارد ; یعنی حالتی از ویرایش قیمت در بازار که در آن مبادله‌گران از شیوه‌ی «تجارت شستشو» ( Wash trade ) استعمال می کنند .

 

 

«تجارت شستشو» به معنی این است که فرد با خرید سهام از طریق یک دلال و فروش سهام از طریق دلال دیگر مع املات خود را انجام دهد . این عمل غیر رسمی است , زیرا این فرمان برای ویرایش در بازار و تشویق سرمایه گذاران دیگر برای حرکت به جهت خرید یا فروش مطابق فرد ویرایش کننده انجام می شود و حجم مبادلات به طور مصنوعی افزایش پیدا می نماید خرید و فروش گران فریب ارتقا تقاضای محصول ( ارزدیجیتال ) را می‌خورند . این فرایند داد و ستد سبب می شود قیمت‌ها دستکاری شوند و فرد بازار را با توجه به موقعیت خود تکان دهد .

بیان شده شده است که تحقیقات در فرآیند اولیه خود قرار دارد و دادستان‌ها در‌پی آن به بازارهای خرید اوراق قرضه از جمله بیت‌کوین و اتریوم چشم دوختند .

این تحقیقات به طور همزمان با این امر صورت میگیرد که صرافی‌‌های Winklevoss و Gemini با دومی بازار بورس عالم NASDAQ اعلام همکاری کردند تا معاملاتی که از الگو‌های غیر معمول استعمال می‌کنند را شناسایی و تحلیل کنند .

خبر مربوط به تحقیقات کیفری وزارت دادگستری با کاهش ارزش بیت‌کوین هم‌زمان شد و بیت‌کوین در یک دوره‌ی ۹۰ دقیقه‌ای ۷۶۰ دلار کاهش قیمت داشت که این ارزش کمترین ارزش این ماه است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    سه × سه =