گمرک آمریکا از بلاک چین استفاده خواهد کرد

گمرک آمریکا از بلاک چین استفاده خواهد کرد

 

 

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌ متحده ایالات متحده برای در اختیار گرفتن و اعتبارسنجی مجوزها به‌صورت آزمایشی ازفناوری بلاک چین استفاده خواهد کرد .

سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌ متحده ایالات متحده ( CBP ) در حیث دارااست , جهت تأیید آزمایشی کارت های شناسایی مرتبط با معاهده‌های تجارت آزاد آمریکای شمالی ( NAFTA ) و تجارت آزاد آمریکای مرکزی ( CAFTA ) , از فناوری بلاک چین به کارگیری نماید .

بنابر گزارش آمریکن شیپر ; سال جاری در گرد‌همایی تجاری سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌ متحده ایالات متحده در آتلانتا , وینسنت آنونزیاتا در منزلت رییس بخش اختراع و دگرسازی کسب‌وکارها در سازمان CBP از آغاز بهره برداری آزمایشی از یک پلتفرم بر پایه ی بلاک چین خبر داده است .

این پلتفرم نو , که از ماه سپتامبر فعال‌سازی میشود , در جهت شناسایی و تأیید اعتبار مبدأ کالاهای وارد شده به‌کار گرفته خواهد شد . به گفته وینسنت آنونزیاتا , سازمان گمرک و حفاظت مرزی ایالات‌متحده ایالات متحده قادر است با به کار گیری از این سیستم داده ها مربوط به کالاهای وارداتی و همینطور خوی تجاری عرضه‌کنندگان فرنگی با واردکنندگان آمریکایی را تحقیق کند . یکی دیگر از کاربردهای این سیستم , اعتبار سنجی علامت‌های تجاری ( trademarks ) و بررسی خصوصیت فیزیکی کالاهاست . آنونزیاتا میگوید :

به‌عنوان‌مثال اینجانب میتوانم از روش این سیستم درخصوص دوخت یا این که ماندگاری رنگ کالای موردنظر داده ها کسب کنم .

 

 

گمرک آمریکا از بلاک چین استفاده خواهد کرد

 

طبق گفته‌های آنونزیاتا , دسترسی بدین سیستم از روش گوشی امکان‌پذیر خواهد بود . سیستم مذکور می تواند جایگزین قابل قبولی برای روش غیر خودکار کاغذی در روند تأیید داده ها باشد , و فعالیت سازمان گمرک و حفاظت مرزی را ساده‌تر نماید .

وی در‌پی از ترقی فرایند عمل سازمان CBP با کمیسیون عملیات بازرگانی گمرک سخن کرد . کوین دسک پیش‌تر در ماه نوامبر گزارشی مبنی بر تشکیل یک کارگروه مشورتی و متمرکز بر مسئله فناوری‌های نوظهور و به‌ویژه بلاک چین برای وزارت خزانه‌داری و امنیت ایالات متحده منتشر کرده بود .

این هفته , آنونزیا درستی گسترش یک پلتفرم ثابت معنی و بر اساس بلاک چین به وسیله کمیسیون عملیات‌های بازرگانی گمرک را تأیید کرد . انگیزه از تولید و توسعه و گسترش این پلتفرم , اعتبار سنجی مالکیت معنویاست . این فعالیت از روش تأیید رابطه فی مابین دارندگان و اعطاکنندگان جواز انجام خواهد شد . سازمان گمرک و حافظت مرزی ایالات‌متحده ایالات متحده امیدوار است که‌این فناوری در غایت بتواند جایگزینی برای فرایندهای کاغذی , کتابچه‌ها , و پایگاه‌های داده باشد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    3 × 3 =