استفاده از بیت کوین در افریقا برای گسترش اقتصادی

یک استارت‌آپ آفریقایی برای رفع چالش‌های پیش رو در حوزه تبادلات مالی و توسعه کسب‌و‌کار , از بیت کوین به کارگیری می نماید . با دقت به مشکلات دوچندان دوچندان جانور در مجموعه کشورها آفریقا , مثل بیکاری گسترده در اکثری از کشورهای آفریقایی , برخی از ساکنین به خارج از کشور رفته و همت می نمایند تا درآمد نتایج را به خانه بفرستند . همین عامل , موجب شده است تا تبادل پول و جابجایی آن , خود به یک معضل بزرگ و در عین اکنون کسب‌و‌کاری پر رونق برای برخی شرکتهای پیشرو مانند «MoneyGram» و «Western Union» بدل شده است .
شرکت استارت‌آپی «BitPesa» , برای رفع برخی از محدودیت‌های تراکنش‌های مالی , مانند زمان به نسبت طولانی و هزینه‌های بالا , دست به یک اختراع دیدنی دقت زده است . این شیوه راه حل ارزان و مناسب , استفاده از بیت کوین و حذف واسطه‌ها است که می‌تواند نقدینگی بازارهای آفریقایی را بیشتر نماید .
مشکل در ارز های دیجیتال
یکی از نکاتی که قادر است استعمال از ارزهای دیجیتال را با نقص‌ مواجه سازد , نوسانات دوچندان بسیار آن است که موجب می گردد , ارزهای سنتی از سوی مردم بیشتر مقبول قرار گیرد . با این حال , بررسی‌ها نشان می‌دهد که ارزهای آفریقایی در مقایسه با ارزهای رمزگذاری شده نظیر بیت‌کوین , دارای نوسان بیشتری می باشند . «الیزابت رزیلو» مدیر ادله بیت‌پسا , معتقد است که با دقت به قابلیت و امکان خرید و فروش سرعت بالا بیت‌کوین در هر لحظه از زمان که به آن نیاز است , نوسانات این ارز به مراتب مشکلات کمتری را در مقایسه با آن‌چه اکثر وقت ها مردم به آن یقین دارا‌هستند , ساخت می‌کند .
بیت‌پسا امیدوار است , تا با استفاده از بیت‌کوین به یاری شرکت‌های محلی آمده و اصطکاک‌های ناشی از مراودات مالی را که در آفریقا اکثری از شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک را ذیل تأثیر قرار می دهد , رفع نماید .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    شانزده + 20 =