استفاده اداره پست سوئیس از بلاک چین

سازمان ملی پست سوئیس با همکاری استارتاپ مودوم ( Modum ) به زودی از فناوری بلاک چین به منظور ارزیابی آنی دمای محموله‌های دارویی و نیز سایر تولید ها اساسی به دما استفاده خواهد کرد .

مودوم یک استارتاپ بومی در زوریخ ( سوئیس ) است که به توسعه حسگرهایی که از قرارداد هوشمند بلاک چین و نیز اینترنت به کار گیری مینمایند . این استارتاپ اخیرا خبر از همکاری خود با اداره پست سوئیس داده است . همچنین تاکنون یک‌سری پروژه آزمایشی برای پایش دما در محموله‌های جابه‌جا شده توسط این شرکت به انجام رسیده است .

شرکت پست سوئیس دومین شرکت دارای بیشترین کارمند در این مرز و بوم است و درآمدی بیش از ۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ داشته است . مبتنی بر خبر اعلام شده , شرکت پست سوئیس از تابستان ۹۶ همکاری خود را با استارتاپ مودوم آغاز کرده است . این دو شرکت قرار است همکاری‌های خود را در زمینه پایش دمای مرسوله‌ها در آینده ارتقا دهند .

استارتاپ مودوم در توضیح این فناوری میگوید : «این شیوه نوین به فعالان صنعت داروسازی امکان می‌دهد در قالب فرآیندی قابل اعتماد و مقیاس‌پذیر به پایش وضعیت تولیدها خود پرداخته و رعایت موردهای قانونی مربوط به به این تولید ها را به بازرسان نشان دهند . این شیوه کاملا بی‌سیم و دیجیتال بوده و بر طبق بلاک چین کار خواهد کرد و قادر است مرحله جدیدی از توان برای پایش داده‌ّها و مدیریت آن را به ارمغان آورد . »

مودوم میگوید : «راه‌حلی جانبی و غیرمستقیم برای پایش اطلاعات» از طریق حسگرهایی که به صورت پیوسته به بررسی وضعیت مروسولات و تطابق آن با موردها مندرج در قرارداد هوشمند و یا موردها از پیش تعیین شده دیگر می پردازند , این کار را به انجام میرساند . »

مودوم همچنین این نکته را نیز بیشتر کرده که شرکت داروسازی طرف قرارداد , آستانه دما ( حداکثر دمای قابل قبول ) برای مرسولات را در یک قرارداد هوشمند جای داده است . در شرایطی‌که دمای فضای اطراف داروها از این آستانه دما بالاتر رود , هشداری به فرستنده و گیرنده فرستاده میشود . گفتنی است در پروژه‌های آزمایشی این استارتاپ , بیش از ۵۰۰ هزار بار دمای مرسوله مورد بررسی قرار گرفته است .

سایمون دوزگر ( مدیر برهان استارتاپ مودوم ) می گوید : «همکاری ما با اداره پست سوئیس نقطه آغاز اعلام این نکته است که کارایی این به مراتب بیشتر از شیوه‌های همگانی در بازار است . »

شیوه نظارت دما با بهره‌گیری از دماسنج در شرایطی‌که که با موفقیت به اجرا برسد می‌تواند تا حد زیادی از بار مسئولیت ارگان های نظارتی صنعت داروسازی بکاهد . بر طبق قوانین جدید اتحادیه اروپا , شرکت‌های داروسازی باید اطمینان یابند که موقعیت دمایی محموله‌ها در طی حمل‌ونقل در بازه‌ای مشخص باقی می‌ماند . این شرکت‌ها همچنین بایستی مدارکی دال بر صدق این ادعای خود داشته باشند .

استارتاپ مودوم اعلام کرده که در صورت موفقیت‌آمیز بودن این پروژه می‌تواند آن را برای سایر شرکت‌های حمل‌ونقل اروپا نیز پیاده‌سازی کند .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    18 − 14 =