وی‌ چت حساب‌های مرتبط با ارز دیجیتال را مسدود کرد

وی‌ چت حساب‌های مرتبط با ارز دیجیتال را مسدود کرد

 

وی‌چت ( WeChat ) , سردمدار نرم‌افزارهای پیام‌رسان و سرویس ها پرداخت با گوشی , محتوای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاک چین را در چین ممنوع نموده است .

این غول کانال اجتماعی چینی , یکسری اکانت کاربری که عمدتاً بر محتوای بلاک چین و ارز دیجیتال تمرکز داشتند را به صورت همیشگی مسدود نموده است . عامل دارای اهمیت این ممنوعیت , دوری از تبلیغات ICO‌ها و تجارت ارزهای دیجیتال تیتر شده‌است .

او چت خدمت پیام‌رسانی برای تلفن‌های همراه است که بوسیله کمپانی چینی تنسنت ( Tencent ) عرضه شد . امروزه این اپلیکیشن با داشتن بیشتراز ۱ میلیارد استفاده کننده فعال ماهانه تحت عنوان یکی‌از مطرح ترین پلتفرم‌های کانال اجتماعی عالم از آن یاد می‌گردد . در چین , این برنامه تحت عنوان محبوب‌ترین نرم‌افزار کاربردی در همگی زمینه‌ها شناخته شده‌است . علت این محبوبیت , وجود طیف گسترده‌ای از سرویس ها درین پلتفرم است . این اپلیکیشن همینطور تحت عنوان یک کدام از قدرتمندترین برنامه‌های مو جود در دنیا به وسیله خبرنامه آمریکایی فوربز ( Forbes ) به ثبت رسیده است .

 

وی‌ چت حساب‌های مرتبط با ارز دیجیتال را مسدود کرد

 

در سپتامبر سال ۲۰۱۷ , بانک رفتار چین سیاست سرکوبی بر ممنوعیت عرضه اول سکه ( ICO ) و معاملات پول‌رایج – ارز دیجیتال در پیش گرفت . علاوه بر این , اشخاص حقیقی وواقعی و حقوقی موظف به دوری از جذب سرمایه با توکن‌های غیر قانونی شدند . پیرو این سیاست تمام نرم‌افزارهای موبایلی و اینترنت سایت‌های مربوط به ارز دیجیتال بوسیله سازمان مخابرات و اداره فضای مجازی این میهن مسدود شد . همینطور وزارت صنعت های و بازرگانی کلیه مجوزهای صادر شده برای عمل دراین باره را فسخ کرد .

این ممنوعیت منجر شد صرافی‌های ارزهای دیجیتال در چین مثل هیوبی ( Huobi ) و اُکی‌کوین ( OKCoin ) و بی‌تی‌تی‌سی ( BTTC ) به فرمان دولت ناچار به آزاد کردن فعالیت‌های تجاری خویش شوند و به کشورهای دیگر نقل مکان نمایند .

علاوه بر این , دولت تیم شرایطی نیز برای «پیام‌رسان‌های آنی» منتشر کرد . در یک کدام از این ضوابط ذکر شده; یوزرها پیام‌رسان‌هایی همگانی ملزم می باشند از مقررات و مقرراتی که به وسیله دولت وضع و اوضاع شده‌است , پیروی نمایند .

این ضابطه همینطور متذکر می شود که در شرایطی‌که استفاده کننده نخواهد بر پایه ی قانون ها کار نماید , ارائه‌دهنده سرویس ها پیام‌رسانی اختیار بی نقص برای به عمل به چنگ آوردن اقداماتی در مقابل اورا داراست . این اختیارات دربرگیرنده ; صادر شدن یاد‌آوری و اخطار , اعمال محدودیت , تعلیق استفاده کننده از پلتفرم کانال اجتماعی و ممنوعیت بی نقص آنها برای بهره‌مندی از سرویس ها باشد .

او چت قبلاً جنایتکار به از در میان بردن محتوای مقابل سیاست‌های دولت چین و سوء استفاده‌های انسانی شده بود .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    هجده − سه =