وای-فای با قابلیت استخراج ارز دیجیتال

 وای-فای با قابلیت استخراج ارز دیجیتال

 

کمپانی بیتمین ( Bitmain ) به طراوت اعلام کرده قصد دارااست روترهای وای – فای جدیدی را به بازار عرضه نماید که با اتصال به وب می توانند به استخراج ارزهای دیجیتال بپردازند .

یک‌سری روز بعد از این‌که کمپانی کانان اعلام کرد تلویزیون هوشمندی با امکان استخراج ارزهای دیجیتال پباده سازی نموده است , بیتمین ( بزرگ‌ترین تولیدکننده امکانات ماینینگ در دنیا ) خبر از ساخت محصولی نو داد که می تواند برای بازار جذابیت متعددی داشته باشد .

 

 

 وای-فای با قابلیت استخراج ارز دیجیتال

روتر وای – فای با امکان استخراج ارز دیجیتال

این جنس تازه در دو نوع با نام‌های انتروتر آر۳ – دش ( Antrouter R3 – DASH ) و هم انتروتر آر۳ – سیا ( Antrouter R3 – SIA ) عرضه می گردد . دسته نخستین برای استخراج ارز دیجیتال دش ( Dash ) و دو‌مین هم برای استخراج سیاکوین ( Siacoin ) کاربرد داراست . قرار است اولی تولیدات این محرمانه با ارزش ۵۸ دلار به بازار عرضه شود .

اما ممکن است اکثر جذابیت این تولیدات در کاربرد دوگانه آن ( برای اتصال به کانال و هم استخراج رمزارزها ) باشد . در واقع سعی این دستگاه در مقایسه با امکانات حرفه‌ای ماینینگ فراوان تحت است . به همین بهانه نباید توقع درآمد قابل توجهی از آن را داشت .

کمپانی چینی بیتمین اعلام کرده که سفارشات یوزرها را ۱۰ روز بعد از پرداخت ارسال خواهد کرد . به محض اتصال دستگاه به کانال , عملیات استخراج از روش اتصال آن به استخر ماینینگ بیتمین با اسم انتپول ( Antpool ) آغاز می شود . همینطور به هر دستگاه یک اکانت کاربری اختصاص مییابد و استفاده کننده قادر است شرایط همت دستگاه و درآمد خویش را به طور آنلاین مشاهده نماید .

دستگاه انتروتر آر۳ – دش فقط برای استخراج دش پباده سازی شده و مورد امتحان قرار گرفته است . با این حال , این قابلیت موجود است که بتوان از آن برای استخراج سکه‌های X11 هم استعمال کرد . نرخ هش انتروتر آر۳ – دش ۳۰۰M/s ± ۵ % بوده و ۲۴/۳۷ وات برق هم مصرف میکند .

انتروتر آر۳ – سیا نیز برای استخراج سیاکوین پباده سازی شده‌است , البته می‌توان از آن برای ماینینگ سکه‌های دیگر blake2b هم استعمال کرد . ولی همت دستگاه برای استخراج ارزهای دیجیتال به غیر از سیاکوین چندان بالا نیست . نرخ هش این دستگاه ۱۱٫۵۴G/s ± ۵ % و مصرف انرژی آن هم ۲۲/۶ وات است . هر دو دستگاه ۶۰۰ گرم وزن دارا‌هستند .

گفتنی است کمپانی بیتمین که بیشترین بازار و درآمد را در بازار امکانات استخراج ارزهای دیجیتال دارااست چند روز قبل خاطرنشان کرد

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    4 × یک =