وابستگی ارزها از یکدیگر

وابستگی ارزها از یکدیگر
در این مقاله میخواهیم مطلبی را بررسی کنیم که چه بسا معامله‌گران زبده به آن اعتنا متعددی نمی کنند . آیا شما میدانید که جفت‌های ارزی تنها به یکدیگر بستگی ندارند و به ارز سو‌مین که به طور بی واسطه در خرید و فروش کمپانی نمی کند هم متعلق هستند؟ این تعلق بدین صورت توضیح داده می‌گردد که دلار در جفت‌های ارزی متفاوت به صورت‌های گوناگون تغییر و تحول می یابد , به این ترتیب مفهومی مثل تامین سازی ( Hedge ) در بازار ارز نیست . در شرایطی‌که بدانیم تغییرات جفت ارزی به چه چیزی وابسته است , میتوانیم با به کارگیری از معاملات تامینی از سایر ابزارهای تجاری بازار بورس به کار گیری کنیم . به عنوان مثال درصورتی که داد و ستد شما با اصلاحات متعددی برابر شده‌است و شما در حالا ضرر دیدن می‌باشید و شما نمی خواهید داد و ستد خویش را ببندید , شما میتوانید با گشودن خرید و فروش با ابزار متعلق از خرید و فروش خویش مراقبت نمایید .
و حال مطلبی که ابتدا مقاله ذکر شده بود بررسی می کنیم . مفهومی تحت عنوان ارز‌های کالایی ( و یا این که کشورهای کالایی ) موجود است . اقتصاد بخش اعظمی از کشورها به صادرات نفت آن ها بستگی دارا هستند و نرخ نفت به دلار امریکا محاسبه میشود . به عنوان مثال کشورهای روسیه و کانادا به نرخ نفت متعلق می‌باشند , بداین ترتیب نرخ دلار کانادا و روبل روسیه به نرخ نفت مربوط است . زمانی نرخ نفت کاهش مییابد , اقتصاد کشورهای کالایی ضرر خواهد کرد و نرخ ارز ملی ای کشورها کاهش خواهد یافت . هنگامی نرخ نفت ارتقا می یابد , اقتصاد این کشورها رونق پیدا می کند و نرخ ارز ملی آنان ارتقا می یابد .
وابستگی ارزها از یکدیگر
دلار استرلیا هم ارز کالایی می باشد , زیرا اقتصاد این مرز و بوم به صادرات سنگ آهن , گاز و مواد معدنی دیگر این مرزو بوم وابسته است . بداین ترتیب همان گونه که روبل به نرخ نفت مربوط است , نرخ AUD به نرخ سنگ آهن مربوط است . یکی دیگر از ارزهای کالایی دلار نیوزلند میباشد . نیوزلند یک کدام از مطرح ترین صادر کننده مواد معدنی اعم از سنگ آهن , ذغال سنگ و نفت وهمچنین محصول ها کشاورزی می باشد . نرخ دلار نیوزلند به نرخ مس بستگی دارد .
بایستی به خاطر داشت که جفت‌های ارزی که دربرگیرنده ارزهای کالایی هستند , از تراز نقدینگی بالایی برخوردارند و به لحاظ ما پیش گویی کردن تغییرات اینگونه جفت های ارزی آسانتر می‌باشد . در‌صورتی‌که تغییرات شاخص‌های اقتصاد داخلی مرز و بوم فورا روز واحد پول ملی مرز و بوم تاثیر می گذارند , می‌توان با تجزیه و چک بازار محصول , فرایند تغییر و تحول جغت ارزی را برای تایم فرم بلند دوران گزینش کرد .
ارزهای EUR و GBP که از رایجترین ارزها می‌باشند به اکثری از عامل ها اقتصادی متعلق می باشند و به همین خاطر از نوسانات بالایی برخوردارند و سبب تغییر و تحول نرخ جفت‌های ارزی متقاطع می گردند . ما به معامله‌گران مبتدی و تازه کار پیشنهاد می کنیم فعالیت خویش را با ارزهای کالایی که پیش گویی تغییرات آن‌ها سهل می باشد , استارت نمایند . آگاهانه داد و ستد انجام دهید , برایتان آرزوی موفقیت داریم .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    شانزده − 10 =