آشنایی با ری دالیو مالک بزرگترین صندوق تامین سرمایه

آشنایی با ری دالیو مالک بزرگترین صندوق تامین سرمایه

 

ری دالیو میلیاردر آمریکایی و موسس کمپانی بریج واتر است که با گنج ۴ میلیارد دلاری خویش فی مابین دوا‌زدهمین ثروتمند عالم در سال ۲۰۱۰ به شمار می رود . کمپانی بریج واتر اکنون بزرگ‌ترین صندوق تامین سرمایه در عالم است . ریموند تی . دالیو در سال ۱۹۵۰ در ایالات متحده به دنیا آمد . بابا وی یک موزیسین در سبک موسیقی جاز بود . ری اولی سهم خویش را در سن ۱۲ سالگی خرید .

ری دالیو از دانش کده لانگ آیلند لیسانس کسب و عمل اخذ کرد و برای ادامه علم آموزی به دانشگاه‌ هاروارد رفت و از این دانش گاه هم در سال ۱۹۷۳ و با گواهی MBA فارغ‌التحصیل شد . ری دالیو در صدر رئیس یک کارگزاری در وال استریت به اسم دومینیک و دومینیک بود . او بعد از آن تحت عنوان کارگزار معاملات آینده در کارگزاری CBWL هایدن استون شاغل شد . دالیو در‌این این موسسه مسوول دپارتمان معاملات آینده سازمانی بود .

ری دالیو در سن ۲۵ سالگی این موسسه را رها کرد تا در سال ۱۹۷۵ کمپانی همیاران بریج واتر را تاسیس نماید . این موسسه در ده سال ۱۹۸۰ به دولت‌ها و شرکت‌ها مشاوره‌ اقتصادی می‌داد . برای مثال در عوض مبلغ ۳۰۰۰ دلار در ماه به کمپانی نابیسکو مشورت کردن اقتصادی می‌داد . دالیو برای مشتریانش یک گزارش تحقیقاتی روزمره منتشر میکرد که اسم آن «مشاهدات روزانه» بود . دالیو در‌این گزارشات تفکراتش در رابطه بازار را می‌نوشت و از روش تلکس و بعد ها از روش فاکس و امروزه از روش پست الکرونیکی برای شرکت‌ها می‌فرستاد .

بریج واتر همینطور در‌این عصر آغاز به فروش حق عضویت برای دسترسی به «مشاهدات روزانه» کرد و این چنین اشخاص بیشتری از روش این گزارشات از بریج واتر درس آموختند . بریج واتر در سال ۱۹۸۵ و با ارتقا سرمایه‌گذاری‌ها در تراز جهانی خط مش خویش را به سوی مدیر اسناد بهادار و پول‌های سرمایه‌گذاران سازمانی سوق بخشید . بریج واتر در سال ۱۹۹۱ راهکار پر اسم و رسم پیور آلفای خویش را استارت کرد .

 

آشنایی با ری دالیو مالک بزرگترین صندوق تامین سرمایه

 

به گفته فایننشال نیوز , بریج واتر بین شرکت‌های دیگری که به فعالیت رئیس سرمایه‌ها می‌پرداختند , طی ۵ سال نخستین ده سال ابتدا قرن بیست و یکم , سریع‌ترین رویش را داشته است . فایننشال نیوز فرهنگ و تمدن سازمانی در بریج واتر را به فرهنگ و تمدن سازمانی کمپانی اپل تشبیه نموده است , یعنی فرهنگ وتمدن اختراع . در واقع اپل به خاطر متاع آی پاد خویش آوازه ندارد , بلکه به خاطر فرهنگی که مشخصه آن رفتار کردن است آوازه داراست . کمپانی بریج واتر هم دقیقا چنین فرهنگی را دارااست .

کمپانی بریج واتر فعلا نزدیک به ۷۴ میلیارد دلار سرمایه را مدیر میکند . دالیو تحت عنوان رئیس سرمایه‌گذاری ارشد کمپانی , رییس کمیته سپرده گذاری بریج واتر است که به تلاش‌های تحقیقاتی بنگاه جهت میدهد . کمپانی بریج واتر فعلا پرتفولیو‌هایی برای مشتریان سازمانی مشتمل بر صندوق‌های بازنشستگی , بنیاد‌ها , صندوق‌های پاداش , دولت‌های فرنگی و بانک‌های مرکزی را مدیر می نماید .

این موسسه بیش تر از ۲۷۰ مشتری بزرگ در آمریکا و ۱۹ مملکت دیگر داراست . اکنون نزدیک به ۱۲۰۰ نفر برای صندوق بریج واتر شاغل می باشند که نیمی ‌از آنان در فعالیت‌های تحقیق و خرید و فروش شاغل می‌باشند . محل کار مرکزی این مجموعه در وست پورت در کانکتیکات است . کمپانی بریج واتر رویکردی بنیادین و پاره ای ‌را برای تصمیمات سرمایه‌گذاری دنبال میکند و روی تمام معیارهای سرمایه‌گذاری آن تحقیق شده و تمامی سیستماتیک می‌باشند . تحلیل‌های بنیادی کمپانی به وسیله تکنیک‌های مدیر ریسک توسعه یافته پشتیبانی میشوند . این راه , بریج واتر را در جهت عملکردی برتر سوق داده است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    19 + هشت =