چطور می‌توانید در یک مذاکره فروش برنده شوید؟

چطور می‌توانید در یک مذاکره فروش برنده شوید؟
۱ – در رای زنی فروش بردبار باشید!
یکی مهارت‌های کلیدی در مصاحبه فروش , صبوری است . فروش فرآیندی زمان‌بر است و انرژی متعددی می گیرد . در‌حالتی که طرف مقابل متوجه شود که شما بردبار نیستید , ممکن است عملکرد مینماید مصاحبه را به درازا بکشد تا تمرکز شما‌را به نیز بریزد . بدین ترتیب از تمام هنگامی که دارید , به خیر به کارگیری فرمائید .
۲ – در گفتگو فروش زود اعتقادوباور نباشید!
هرچه می بینید و می‌شنوید یقین نکنید! تحت عنوان یک فروشنده عالی بایستی یاد بگیرید , موقعیت و ذهن مردمان را به‌سرعت بخوانید . از طرفی در هنگام گفتمان , بایستی به کلیه چیز با روئت کرد تردید نگاه فرمائید . چون اکثر اوقات خریداران , مذاکره‌کنندگان و بازیگران خیر و خوبی میباشند .
برای مثال احتمال دارد طرف مقابل شما تهدید نمایند که در‌صورتی‌که درصد تخفیف متبوع اورا ندهید , با‌گاز به سراغ حریف می رود . براین اساس همواره به درخواست خریدار به چشم شک بنگرید!
۳ – در گفتگو فروش علایق مشترک را پیدا کنید!
احتمال دارد در هر مذاکره‌ای چندین علایق مشترک موجود هست که میتوانید مبتنی بر آن‌ها ارتباط را محکم‌تر نمائید . به این ترتیب برای فعالیت متقابل مشتری بایستی در ادامه علایق مشترک بگردید .
از تمرکز روی جزئیات مصاحبه فروش دوری کنید و بیشتر روی کلیات متمرکز گردید . جزئیات در طول گفتمان خویش به خویش حل خواهند شد . هرچه اشتراک بیشتری پیدا فرمائید ; چه اشتراکات فردی و چه حرفه‌ای , ارتباط انعطاف‌پذیرتر میشود .
گفتمان فروش
۴ – در گفتمان فروش عجول نباشید!
هیچ گاه در گفتمان فروش بها پایانی مدنظرتان را فورا پس از درخواست خریدار , ارائه نکنید . چه بسا مذاکره‌کنندگان حرفه‌ای نیز گهگاه در‌این دام گرفتار میگردند . در شرایطی‌که میخواهید ارزش خویش را تا ۱۰درصد کم نمایید ابتدا با ۲درصد یا این که ۴درصد آغاز نمایید . مدام جای خالی برای عمیق‌تر شدن مذاکرات باقی بگذارید . یه خرده لجبازی نیز گهگاه بد نیست!
۵ – در گفتگو فروش تکنیک‌های خویش را بسازید!
تکنیک‌ها , روح گفتگو می‌باشند . در یک مصاحبه فروش قانونی یا این که غیر رسمی از تکنیک‌های گوناگونی برای دست‌یابی به هدف ها می – توان استعمال کرد .
بیشتر اشخاص از تکنیک‌هایی که بایستی به کارگیری نمایند مطلع نیستند . چه بسا بعضی اشخاص از تکنیک‌هایی که بر علیه‌شان به کار گیری خواهد شد نیز ناآگاه می‌باشند .
روش اصولی این است , تکنیک‌هایی که می خواهید به کار گیری فرمائید را اولویت‌بندی کرده و برای کسب تجربه از تکنیک‌های رقیب در هر گفتگو یادداشت‌برداری فرمایید . این عمل سبب ساز میگردد به مهارت‌های کارکشته و متقاعد‌کننده‌ای در به کار گیری از تکنیک‌ها برای دستیابی به نتیجه ها خوبتر در رابطه ها دست پیدا نمائید .
۶ – در گفتمان فروش بها افزوده توصیه دهید!
در گفتگو فروش قیمت افزوده توصیه دهید ; ولی داده ها طولانی تر و یا این که بها افزوده‌ای که ساخت می کنید را تخت گاز سفارش ندهید . به عهد و پیمان دارای شهرت ; آس خویش را به عبارتی نخستین رو نکنید .
ارزش‌های افزوده‌ای را که ساخت می کنید , تقسیم‌بندی نمایید و قدم به قدم و متناسب با فضای مصاحبه فروش ارائه دهید . بعداز درخواست خریدار مبتنی بر انجام دادن یک عمل بیشتر , فورا نگویید : «حتما ; این فعالیت را انجام خواهم بخشید و مشکلی نیست . »
میتوانید آن را جزئی از ارزش‌های پیشنهادی خویش ارائه دهید و یا این که این‌گونه جواب دهید : «این یک خلل بزرگ است که بایستی آن را با گروه مشاورانم در بین بگذارم . البته ممکن است بتوانم آن را حل کنم . »
چطور می‌توانید در یک مذاکره فروش برنده شوید؟
۷ – در گفتگو فروش از زمان استعمال اثر گذار کنید!
حاصل تحلیل‌ها نشان می دهد ; در هر گفتگو فروش تقریباً ۸۰ درصد حاصل قبلی از دیدار رو در رو , رقم خورده شده‌است . بدین ترتیب بایستی از هنگامی وقتی که تا لحظه ملاقات دارید , هوشمندانه استعمال نمایید . برای به کار گیری درست از این زمان , میتوانید داده ها کافی از سوی مذاکره‌کننده به دست بیاورید و سناریوهای انتخابی حاصل خویش را مورد تست قرار دهید .
۸ – در مصاحبه فروش سفارش اول را هوشمندانه ارائه دهید!
«پیشنهاد اولیه» , نقش مهمی در گفتگو فروش ایفا می‌نماید و می تواند یک طرف را در گفتمان غالب یا این که بازنده نماید . به همین جهت توصیه اول را بایستی بر طبق شناختی درست از خریدار ارائه فرمائید .
شما با کشف احتیاجات و نیازهای نهفته رقیب , راحت‌تر به مصاف وی میروید و فیض بهتری هم می گیرید . پس سفارش اول را بر طبق احتیاجات حقیقی و واقعی مشتری ارائه دهید ; سوال‌های گشوده بپرسید و به پاسخ‌ها اعتنا فرمایید . جمله ها پرسشی مضاعف بیشتر از جملا‌ت خبری پاسخ می دهد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    نه + ده =