معرفی جورج سوروس

معرفی جورج سوروس

 

جورج سوروس , سرمایه‌گذار دارای اسم و رسم آمریکایی یهودی الاصل با بیست و دو میلیارد دلار گنج جزء ثروتمند ترین مردان دنیا بوده . وی متولد ماه اوت ۱۹۳۰ میلادی در بوداپست مجارستان و مدیریت هیئت مدیره بنیاد سوروس است .

او دلال ارز , سرمایه گذار در بازار سهام , تاجر , و فعال سیاسی امریکایی است . سوروس مدیر هیات مدیره بنیاد سوروس و موسسه جامعه گشوده و همینطور عضو کهن هیات مدیره شورای ارتباط ها فرنگی است .

پول وولکر , مدیریت دیرین بانک مرکزی ایالات متحده , در سال ۲۰۰۳ در پیش گفتار کتاب سوروس کیمیای دارائی نوشت :

«جورج سوروس خویش را تحت عنوان نشانه‌ای از یک ارز گشوده مضاعف پیروز به ثبت رسانده‌است , هر کس با هوشیاری تمام , مقادیر عظیم پول را وقتی که هنوز وقت برای ادامه بازی دوچندان به لحاظ می رسد خارج میکشد . حجم قابل توجهی از آنچه را برده‌است امروزه به تشویق ملت‌های جدید ظهور و در حالا تغییر‌و تحول اختصاص داده تا بتوانند در روش تبدیل شدن به یک «جامعه باز» گام بردارند . جامعه گشوده خیر فقط در مورد تجارت آزاد بلکه ( و از آن کلیدی خیس ) در تحمل اذهان تازه و انواع مختلف فکر و معاش . »

بخشی ای از معاش وی
او که در بوداپست دیده به جهان گشود بعد از به توان وصال کمونیستها بلافاصله خویش را به انگلستان رساند و در همانجا به علم آموزی درگیر شد . وی بشدت ذیل تاثیر اذهان پوپر فیلسوف انگلیسی است و از میزان دارایی ها و رخنه رسانه ای خویش در مشاجره انقلابهای مخملین با محوریت دموکراسی در کشورهای بلوک شرق فراوان فایده گرفت .

 

معرفی جورج سوروس

 

 

در سنین جوانی سوروس کار معاملاتی خویش را در بازار سیاه مجارستان در طی پیکار جهانی دوم آغاز کرد . با اجتناب از آخر و عاقبت اکثری از مردمان یهودی وی تحت عنوان نوه ی یکی مقامات مجارستان از اشغال نازی ها جان سلامت به در موفقیت و مجارستان را در سال ۱۹۴۷ به قصد معاش در انگلستان ترک کرد .
در زمان طولانی معاش در انگلستان سوروس از مکتب اقتصاد لندن فارغ التحصیل شد . در حالی که علم آموزی سوروس نو آغاز شده بود به عمل یک مدرس و فیلسوف به اسم کارل پوپر عشق و علاقه مند شد که تاثیر متعددی در تاءمل , رشته و شغل های انسان از صمیم قلب بعدی وی داشت .
در سال ۱۹۵۶ وی به آمریکا رفت و به صورت عمدع بع تیتر یک تحلیلگر مالی شاغل شد .
سوروس اذعان داراست که هدف های خویش را به صورت در وال استریت به موضوعات مد نظر خویش یعنی نوشتن و فلسفه معطوف کرد . سوروس در سال ۱۹۶۹ او‌لین صندوق های تامینی خویش را بدور از حاشیه دریا سازه ارگان , که تا حد متعددی از روش سفته بازی پهناور و لبریز راندمان گشت .

در سال ۱۹۷۰ سوروس کمپانی صندوق کوانتومی را با جیم راجرز تاسیس کرد و توانست بیشتراز ۴۰۰۰ درصد بازدهی در پهنا دهه بعد از آن تولید نماید که بیشتر گنج گسترده سوروس را رقم زد و بودجه خالص اورا به ۱۱ میلیارد دلار رساند .

در سال ۱۹۷۹ سوروس کار های بشردوستانه خویش را با ارائه امداد های مالی برای علم آموزان سیاه پوست با حضور در دانشکده کیپ تاون در آفریقای جنوبی آغاز کرد روز جاری وی مدیر موسسه جامعه گشوده است و تاسیس اکثری از نهادهای خیریه که در بیشتراز ۵۰ مرزو بوم دنیا اعم از اروپای مرکزی و شرقی , شوروی دیرین , آفریقا , امریکا لاتین , آسیا , و آمریکا ایالات متحده که اکنون فعال می‌باشند از سرویس ها وی محصوب می شود . در سالیان اخیر کانال بنیادهای سوروس بیش تر از ۴۰۰ میلیون دلار برای حمایت از پروژه های آدم صمیمانه صرف نموده است .

در سال ۱۹۸۸ سوروس برای پیوستن به تصاحب بانک فرانسه دعوت شد , البته وی این توصیه را نپذیرفت , به جای آن سهام این بانک را خرید ولی در سال ۲۰۰۲ , دادگاهی در فرانسه حکم بخشید که سوروس کار کشته به انجام این خرید و فروش از لحاظ رسمی نبوده و بیشتراز ۲ میلیون دلار جریمه شد .

در تحلیلهای مالی در سال ۱۹۹۰ اعلام شوید که که‌این سفته بازی ها در تضعیف اقتصادهای آسیایی و آمریکای لاتین نقش بیشتر ای داشته است .

در سال ۱۹۹۲ , سوروس تاسیس کالج مرکزی اروپا را با توان مالی خویش در بوداپست مجارستان مبنا ریزی کرد .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    شانزده + 1 =