معرفی فیلیپ فیشر

معرفی فیلیپ فیشر

 

 

فیشر از نظریه‌ پردازان بزرگ سرمایه‌گذاری در بازار است که در سال ۱۹۰۷ در کالیفرنیا متولد شد . فیلیپ فیشر , یک سرمایه‌گذار بلند‌مدتی بود که بر مبنای اصول , سرمایه‌گذاری میکرد و می‌توان این دعوا را مطرح کرد که او , همانند وارن بافت و چارلی مانگر , بها و پرورش را با نیز مخلوط کرد .

اگر چه مورنینگ استار “ Morningstar ” فیلیپ فیشر را «یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ ارتفاع تاریخ» نامیده است , البته به حیث نمی رسد این پاراگراف , حق مقاله را ادا کرده‌با‌شد . عقل کل اوماها , فیشر را خیلی بیش تر از این تحسین و تعریف و تمجید نموده است . وارن بافت میگوید که اینجانب «۸۵ درصد , گراهام و ۱۵ درصد , فیشر هستم» . اما به حیث اینجانب , وی در‌این سطح , بیشتر , ۸۵ درصد فیشر و ۱۵ درصد گراهام است .

اکثری از کسانی که از به جا مانده بر جای ما‌نده از فیلیپ فیشر باخبر می باشند , او‌را “ بابا سرمایه‌گذاری رشدی ” ( فراچارت : خواسته بلند مدتی ) می خوانند , ضمن این که وی صرفا یک سرمایه‌گذار سهام رشدی فقدان . میان شغل ها مختلف وی می‌توان به مدیر سرمایه‌گذاری خطرپذیر و سرمایه‌گذاری محرمانه و مشاور مدیران دلیل اجرایی اشاره نمود . وی سه کتاب متن است که در مسئله سرمایه‌گذاری , خواندشان واجب و از «باید»‌ ها به حساب می آید . او هم‌چنین معلم مکتب خوب کسب و فعالیت استنفورد بوده است .

هر‌چند وی خویش از علم آموزی در مکتب خوب کسب و عمل استنفورد انصراف داده بود , البته یکی‌از سه معلم دوره‌های سرمایه‌گذاری در‌این مکتب خوب بود . یک کدام از شاگردان وی جک مک‌دونالد خویش اکنون یک مدرس است و چهل سال است که به دانشجو یان خویش یاد آوری می دهد که برای پاس کردن عصر , کتاب‌های فیشر را مطالعه نمایند .
فیشر به دلیل طبع درون‌گرایی که داشت , در صورتی به خاطر چاپ او‌لین کتابش , «سهام‌ معمولی و سود غیر عادی» ( فراچارت : اسم اساسی آن Common Stocks and Uncommon Profits ) در سال ۱۹۵۸ فقدان , هیچ گاه مطرح و شناخته نمیشد . وی این کتاب را در زمان «بازار گاوی» بعد از پیکار جهانی دوم که رفاه اکثری با خویش به همراه آورده بود , نوشت . این کتاب , او‌لین کتاب سرمایه‌گذاری در زمان مورخ بود که در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت .

فیشر که در سال ۲۰۰۴ از جهان رفت , ‌ شاید پایانی شخص میان نادر سرمایه‌گذارانی بود که سقوط بها بازار سهام در سال ۱۹۲۹ را به دیده دیدند , در حالی‌که توان پرداخت بدهی خویش را نگهداری کردند . وی مسیر شغلی ۷۵ ساله‌ی خویش را در سال ۱۹۲۸ و به ‌عنوان یک تحلیلگر امنیتی در بانک آنگلو لندن ( Anglo – London Bank ) در شهر سان‌فرانسیسکو آغاز کرد . مدتی آن گاه وی فعلا به یک کمپانی بورس ورقه ها بها‌دار ضمیمه تا اینکه در سال ۱۹۳۱ کمپانی خودش با اسم Fisher & Company را پایه‌گذاری کرد . این موسسه که فیشر تا سال ۱۹۹۹ رئیس آن را به عهده داشت , سود‌های قابل توجهی برای مشتریانی که وی به‌دقت گل چین میکرد به ارمغان آورد . وی در گزینش مشتریان خویش توجه داشت , ‌نه به‌این علت که تنها برخی‌ از اشخاص را مستحق می‌دانست , ‌بلکه به‌این برهان که نگهداری از دارایی‌های شرکتش به خواسته نگهداری در اختیار گرفتن و کیفیت , ‌ برای وی اهمیت داشت .

 

 

معرفی فیلیپ فیشر

 

 

یکی‌از مشهور‌ترین نمونه‌های پیش‌بینی‌های صحیح او در مورد مدیر پول , در خرید کمپانی موتورولا در سال ۱۹۷۷ مشهود است . شرکتی که وی تا زمان مرگ خویش نگه داشت . زمانی وی سهام این مجموعه را خرید , موتورولا صرفا یک کمپانی ساخت رادیو بود و به حیث تحقیق و توسعه و گسترش و مدیر , حاذق محسوب نمیشد . فیشر که یک سرمایه‌گذار رشدی بلند‌مدت بود , سهام این مجموعه را خرید و این موسسه در پهنا ۲ ده سال بیست برابر بزرگ شد .

فیشر در کتاب خویش به سرمایه‌گذاران پیشنهاد مینماید که در رابطه پتانسیل ارتقا فروش‌ در بلند‌مدت , مزیت رقابتی , قابلیت و امکان و نگاه مدیران خوب , تحقیق و گسترش مفید کمپانی , لبه سود بالا , و ارتباط ها داخلی کمپانی سوال بپرسند ; ‌ جواب این سوال ها قادر است به سرمایه‌گذار یاری دهد که برای نگهداری بلند‌مدت , سهام رو به پرورش صحت را تعیین نماید .
از نگاه فیشر , تحقیق , نقش اصلی در سرمایه‌گذاری برنده دارااست . وی واژه و کلمه «scuttlebutt» را اوضاع و احوال کرد که ممکن است مهمترین جنبه‌ی فلسفه‌ی سرمایه‌گذاری او باشد . «scuttlebutt» روند بالاتر رفتن از صورت‌حساب‌های مالی یا این که گفته‌های کمپانی و تحقیق در رابطه سهامداران درونی و بیرونی کمپانی , برای دستیابی به داده ها ظریف و یک دور‌نمای وسیع‌تر کسب و کاری به خواسته دانستن به پتانسیل پرورش است .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    هفده − 6 =