اهرم در معاملات فرصت یا تهدید

اهرم در معاملات فرصت یا تهدید

 

 

پیشین از ورود به مشاجره اهرم اذن بدید تعریفی از این اصطلاح داشته باشیم . ضریب اهرم یا این که “ Leverage ” اعتباری است که کارگزار یا این که بروکر به شما میدهد برای این‌که بتوانید بیشتر از توان سرمایه خویش داد و ستد فرمائید , استعمال از ضرایب اهرمی سبب می شود که نوسان های کم در ارزش سبب ساز به ضرر یا این که سود بالایی در اکانت شما بشود و ارتقا این ضریب با بالا بردن ریسک در معاملات نسبت بی واسطه دارااست .

برای مثال ضریب اهرم در بازار آینده تهران حدوده ۱۰ است ( ۱ : ۱۰ ) یعنی به ازای هر هزار تومان کاهش یا این که ارتقاء ارزش از موجودی شما آبادی هزار تومان کم یا این که بیش تر میشود . یا این که برای مثال ضریب اهرم در خرید و فروش طلای جمهوری اسلامی ایران ( مظنه ) حدود ۳۰ می‌باشد ( ۱ : ۳۰ ) و یا این که ضریب اهرم در بازار های مالی آن سوی مرز به هزار و چه بسا فراتر نیز می‌رسد ( ۱ : ۱۰۰۰ ) .

ضریب اهرمی یا این که لوریج از جذابترین بخشهای بازار های مالی جهانی است که بیشتر داد و ستد گران آماتور و ماهر را به خویش جذب می‌نماید . این مزیت در ظاهر فوق العاده , در بیشتر مواقع سبب خسارتهای دوچندان بزرگ به داد و ستد گران آماتور و مبتدی و تازه کار میشود و کم نیستند خرید و فروش گران ماهر که بر اثر طمع در انجام معاملات خویش در دام گسترده ضریب اهرمی یا این که لوریج افتاده و سرمایه های کلانی را از دست داده اند .

 

اهرم در معاملات فرصت یا تهدید

 

طی یک تحقیق که در یکی کارگزاری ها بر روی بیشتراز ۱۰۰۰ داد و ستد گر و در طی ۵ سال انجام شد نشان می‌دهد بیش تر از ۹۹ % خرید و فروش گرانی که از ضریب اهرمی بالا ( ۲۰۰ , ۳۰۰ , ۵۰۰ و . . ) به کارگیری می‌کنند طی ۱ سال حتما سرمایه خویش را از دست میدهند . البته داد و ستد گرانی که از ضریب اهرمی حداکثر ۵۰ استعمال مینمایند احتمال از فی مابین رفتن سرمایه آنان زیاد کم است و بطور معمول بیشتراز ۷۵ درصد این داد و ستد گران در مارکت چیره به کسب سود می گردند . و این یک حقیقت تلخ برای خرید و فروش گران بازارهای مالی است .
وجود ضریب اهرم همانگونه که می تواند پر سرعت اکانت شمارا پرورش دهد به به عبارتی نسبت هم می‌تواند پرسرعت اکانت شما‌را سوخت نماید . این به عبارتی معنی شمیشر دو حاشیه می باشد . پس چنانچه میخواهید در بازارهای مالی اهرم دار چیره گردید اژدهای داخل خویش را آهسته فرمایید و تصور یک شبه سرمایه دار شدن را از تفکر خویش خارج فرمائید مگر این که قصد داشته باشید با تعیین ضریب اهرم بالا دست به قمار بزنید و همان گونه که میدانید قمار یعنی یا این که صفر یا این که یک , و یک تاجر و سرمایه گذار هیچوقت بر روی سرمایه خویش قمار نمی کند . بلکه با یه لبه ریسک سنجیده به انجام شغل های تجاری خویش می‌پردازد .

چنانچه از ضریب اهرم بالا به کارگیری نمائید کمر اکانت شما در نوسانات کوچک بازار با گاز شکسته میشود . ما یک اصل داریم در بازار سرمایه و اون اصل به یاد ماندنی بودن است , پس با گزینش اهرم مطلوب بازدارنده از در بین رفتن سرمایه خویش گردید , احتمال دارد در اوایل فعالیت سود نمی‌کنید یا این که کم سود می کنید اما حضور شما در مارکت و کسب تجربه به مرور از شما یک تریدر خویش ساخته و توانا میسازد . پس سرمایه خویش را از دست ندهید تا بتوانید به یادماندنی گردید .

اهرم

این چنین نگاه نمائید ( یک تصویر شماتیک از ضریب اهرم ۱ : ۵۰۰ که وزن تقریبی هر سنگ ۱۰۰ برابر وزن شماست ) احتمالا شما در ظاهر توانسته اید بر این ۵ سنگ غلبه فرمایید و آنان بلند نمایید اما احتمال این‌که این سنگها بر روی شما واژگون شود و سرمایه شمارا نابود نماید طبق آمار حدود ۹۰ درصد است . پس به مقدار توان خویش توشه بلند فرمائید .

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    19 + ده =