معامله گر منظم از نگاه استاد کارینا

معامله گر منظم از نگاه استاد کارینا

 

دانشجو ها عزیزم احتمال دارد مقاله ها متعددی خوانده باشید در وصف داد و ستد گران منظم , اما معمولا تنها به معرفی آن پرداخته شده و راهکارهای عملی برای چگونگی آن کمتر ارائه میشود در‌این گردهمایی تلاش می کنم به ابلاغ قدم های عملی تا داد و ستد گر منظم شدن بپردازم . قبلی از آغاز مبحث می بایست یک تعریف معمولی و کوتاه از این که اساسا خرید و فروش گر منظم چه معنایی داراست برای شما بیان کنم .

داد و ستد گرم منظم خیلی کوتاه اینگونه تعریف می شود : به تیم روال ها و راهکارهای خیالی و معاملاتی که به شما امداد می نماید تا از لحظه ای که وارد یک شرایط معاملاتی می‌شوید تا لحظه خروج دارنده برنامه باشید و روی خودتان و آنچه که انجام میدهید به طور کامل باخبر و مسلط باشید . وصال به انضباط استوار سر دارای اهمیت موفقیت در داد و ستد گری است .

این حقیقتا کوتاه ترین و کارا ترین تعریفی است که می‌توانم برای شما بیان‌کنم . اکنون که تعریف داد و ستد گر منظم را دانستید حالا به ابلاغ قدم های عملی چهت نیل به منظم شدن در معاملات می‌پردازم

 

 

 

معامله گر منظم از نگاه استاد کارینا

 

قدم عملی اولیه : نظم های کوچک

اولی چیزی که یاری می نماید شما خرید و فروش گری منظم گردید این است که نظم را در تایم قاب های کوچک خیس بیاموزید و تجربه نمائید . در‌صورتی‌که شما در محیط کاری خویش شخصی نامنظم باشید اینجانب به شما خواهم بیان کرد که ابتدا نظم را در مقیاس و میزان های کوچکتر تجربه و تمرین فرمایید لذا به شما خواهم ذکر کرد که ایتدا تمرین نظم دادن به میز کارتان یا این که درون اتومبیلتان را استارت نمایید و به تدریج به نظم دادن به کارها فراتر بپردازید .

زیرا بازارها دارنده خواص فرکتالی میباشند در تایم کادر های گوناگون لذا این تمرین خیلی راحت قابلیت پذیر است . نکته حساس که در ساختار فراکتالی تایم کادر ها موجود است آنست که تمام تکنیکها , روشها , اندیکاتورها , راهکار ها و … که برای یک تایم کادر قابل استعمال است , برای تمام تایم کادر های دیگر با به عبارتی توجه قابل بکارگیری میباشد . یعنی راهکار شما در تایم قاب یک دقیقه به به عبارتی طرز ای فعالیت می نماید که در تایم قاب ماهانه و یا این که بقیه تایم کادر ها بکار گرفته شود ( فراچارت : به‌این مقاله مراجعه‌کنید ) .

قدم عملی دوم : محاسبه ضرروزیان

شما قبلی از ورود به یک داد و ستد می بایست همواره بدانید که سود و ضرر و زیان شما چقدر است . به پیمان ویلیام همیلتون : “ اینجانب ابتدا خسارت یک خرید و فروش را می سنجم و آن گاه سود آنرا “ . پس پیشین از ورود , عالی تجزیه نظارت فرمایید و استخوان فعالیت را عالی بجوید تا از بازار رو دست نخورید . این‌که شما بدانید زیان شما در یک داد و ستد چقدر است به ادب کم عقل شما هم امداد می نماید لذا یک کدام از زنجیره های نظم در معاملات فراهم بودن برای خسارت احتمالی است .

حتما برای معاملات خویش نقطه مرگ تعریف فرمائید و به آن پایبند باشید و نسبت به آن قاطعانه و سنگدل خوی فرمایید .

قدم عملی سوم : ورود پلکان ای

خیلی از ما عادت پیدا کردیم تا سهام به بها مورد‌علاقه ما رسید در آن سهم فول ( فراچارت : تک سهم ) وارد شویم مبادا این‌که عقب بیوفتیم . اما در حالتی‌که عادت کنیم که در سپرده گذاری بصورت پلکان کانی ورود و خروج کنیم این عمل شمارا از معضل های احتمالی به دور نگه می دارد و زیان شمارا در اختیار گرفتن می نماید .

عاقلانه این است که زمانی می خواهید وارد آبی رنگ گردید که راکد است ابتدا با یک پا دما و عمق آنرا بسنجید آن گاه وارد گردید . ورود پلکان ای احتمال دارد مقداری سود شمارا کمتر نماید البته به شما یاری می نماید که بتوانید اشراف بیشتری در رئیس سرمایه داشته باشید . چه بسا خروج پلکان کانی هم شمارا کمک می‌نماید بتوانید در فرایند های افزایشی سود بیشتری کسب نمایید .

قدم عملی چهارم : تقلب نکنید

احتمال دارد در دوران علم آموزی تقلب در امتحانات به شما در قبولی یاری دهد اما تقلب از بررسی های سایر افراد فقط شمارا از نظم و سیستم خودتان بدور می کند . بررسی های سایر افراد را نگاه فرمائید اما ماشه ی آخری را با لحاظ خودتان فشار دهید . این عمل دو حسن برای شما دارااست یکی این که نظم و روال کاری شما بهم نمیریزد دوم این که در شرایطی که ارزیابی غلط از آب درآید تنها شما می‌باشید که که می بایست به خودتان اکانت پس بدهید و سایرافراد را تقصیر کار نمیدانید

    ارسال دیدگاه

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

    ده − 7 =