مولتی تایم فریم یا تحلیل چند زمانی چیست؟

مولتی تایم فریم یا تحلیل چند زمانی چیست؟

 

 

آغاز صحبت

آنالیز چندزمانی یا این که مولتی تایم کادر , پروسه بررسی مراحل قیمتی یک جفت ارز , جنس , سهام یا این که بقیه بودجه ها در یکسری تایم قاب گوناگون به مراد بررسی خوبتر جریان حرکتی بها و تایید خوب تر نقاط ورود و خروج مطلوب است .

همان طور که میدانید پروسه قیمتی در قالب تایم قاب های مختلفی قابلیت و امکان بررسی شدن دارا‌هستند . به عنوان مثال تایم قاب ۱ ساعته , ۴ ساعته , روزمره , هفتگی و … . این بدین معناست که داد و ستد گران گوناگون می‌توانند نسبت به‌این مسائل که یک میزان دارایی چطور خرید و فروش می شود نظرها متفاوتی داشته باشند و تمام این ایده ها نیز میتواند تماما درست باشد! مثلا احتمالا شما ببینید که بها طلا و جواهرات در نمودار ۴ ساعته روندی نزولی دارااست . البته اینجانب که در نمودار ۵ دقیقه خرید و فروش می‌کنم و می‌بینم که نمودار بها طلا جواهرات به طور مشقت ( فراچارت : خنثی ) در آمده و یا این که چه بسا رو به بالا باشد و شاید هر دو هم برداشت های صدق داشته باشیم .

همان طور که می‌بینید این دستور یک مسائل مطرح می نماید . گهگاه با نگاه به نمودار ۴ ساعته , معاملات پیچیده میگردند , به عنوان مثال یک سیگنال فروش می‌بینید , بعد نمودار یک ساعته را آنالیز می‌کنید و می‌بینید که بها ها رفته رفته ارتقاء می‌یابند . درین موقعیت می بایست چه کنیم؟ کارمان را با تایم قاب ۴ ساعته دنبال کنیم و سیگنال را بگیریم و دیگر تایم کادر ها را رها کنیم؟ شایدم می بایست شیر یا این که خط بیاندازیم که آیا بایستی براساس تایم کادر ۴ ساعته بفروشیم یا این که براساس تایم کادر ۱ ساعته بخریم؟

در‌این مقاله ابتدا کارایی می‌کنیم به شما امداد کنیم تا گزینش فرمایید که بایستی روی چه تایم فریمی تمرکز فرمائید . هر خرید و فروش گری می بایست در تایم قاب خاصی که با شخصیتش سازگار است خرید و فروش نماید که آنرا تایم کادر مهم یا این که مامان می نامیم . بعد از آن به شما میاموزم که چطور بایستی به بررسی تایم فریمهای گوناگون یا این که به عبارتی مولتی تایم کادر بپردازید تا بتوانید تصمیمات معاملاتی خوب تر و آگاهانه تری اتخاذ نمائید .

 

 

مولتی تایم فریم یا تحلیل چند زمانی چیست؟

 

 

کدام تایم کادر را تحت عنوان تایم قاب حساس تعیین کنیم؟

یک کدام از دلایلی که داد و ستد گران بچه آنطور که می بایست و احتمالا فعالیت نمی‌کنند آن است که در تایم کادر های نادرستی نسبت به شخصیتشان داد و ستد می نمایند . داد و ستد گران نو میخواهند پر سرعت فئودال شوند . به همین جهت کارشان را بای تایم قاب های کوتاه زمان نظیر یک دقیقه ای یا این که پنج دقیقه ای شروع میکنند . در غایت داد و ستد نومیدشان می نماید به دلیل آن که که‌این تایم کادر با شخصیتشان سازش ندارد .

بعضا از معامل گران با داد و ستد در نمودار های ساعته حس بهتری دارا‌هستند . این تایم کادر بیشتر است البته آنقدر نیز طولانی نیست . سیگنالهای معاملاتی در آنها کمتر است ولی خیلی نیز کم نیست . داد و ستد در‌این تایم کادر زمان بیشتری برای آنالیز بازار به شما میدهد و هم‌زمان فعالیت با شتاب پیش نمی رود .

از سمت دیگر صلح نیز میباشد که هیچگاه و به هیچ وجه در تایم کادر هنگامی ۱ ساعته خرید و فروش نمی‌کند . این مسیر برای وی دوچندان نماید است و احتمال دارد فکر میکند نمی تواند تا پیش از ورود به داد و ستد استمرار بیاورد و فسیل می شود . به این ترتیب داد و ستد در نمودار ۱۰ دقیقه ای را ترجیح میدهد . وی درین نمودار نیز برای تصمیم گیری بر مبنای پلن معاملاتیش زمان کافی دارااست . ( ولی خیر خیلی بسیار )

مضاعف عالی اکنون شاید می‌پرسید پس چه تایم فریمی مطلوب شماست؟ خب دوست اینجانب در صورتی‌که اعتنا کرده باشید این بستگی به شخصیت شما دارااست . دقیقا بدین بستگی داره که شخص صبوری می باشید یا این که عجول آیا در شرایطی که روزمره آبادی ها داد و ستد انجام ندهید دلمرده میشوید یا این که به گشوده نگه داشتم معاملات بلند مدتی عشق دارید یا این که چه بسا بالاتر برویم ملزومات شغلی دارید و نمی توانید آراسته پشت چارت باشید , تمامی اینها در تعیین تایم قاب شما نقش دارا‌هستند .

بایستی با تایم فریمی خرید و فروش نمائید که با آن شم راحتی می نماید . هنگامی در جریان یک خرید و فروش می‌باشید مدام نوعی شم خرسندی یا این که شم نومیدی دارید به این دلیل‌که پای پول حقیقی مطرح است و این ارگانیک است . هنگامی که داد و ستد گری را آغاز می کردیم نمی توانستیم به یک تایم قاب پایبند بمانیم . فعالیت را با نمودار ۱۵ دقیقه آغاز می کردیم

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *