logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

افزایش شدید خرید ارز دیجیتال در ترکیه

افزایش شدید خرید ارز دیجیتال در ترکیه
افزایش شدید خرید ارز دیجیتال در ترکیه

        همزمان با افزایش تنش‌های ترکیه و آمریکا و کاهش شدید ارزش لیر (پول ملی)، خرید ارزهای دیجیتال در هفته گذشته در این کشور به بالاترین میزان خود در تاریخ رسید. بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت CoinMarketCap، آمار خرید و فروش ارزهای دیجیتال در سه صرافی بزرگ ترکیه طی ۲۴ ساعت […]

   
افزایش شدید خرید ارز دیجیتال در ترکیه
    همزمان با افزایش تنش‌های ترکیه و آمریکا و کاهش شدید ارزش لیر (پول ملی)، خرید ارزهای دیجیتال در هفته گذشته در این کشور به بالاترین میزان خود در تاریخ رسید. بر اساس اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت CoinMarketCap، آمار خرید و فروش ارزهای دیجیتال در سه صرافی بزرگ ترکیه طی ۲۴ ساعت حدود ۱۰۰ درصد افزایش داشت. واحد پول ترکیه به کمترین میزان برابری خود در برابر دلار آمریکا رسیده است. این روند نزولی به خاطر نگرانی‌ بازارهای بین‌المللی از سیاست‌های رجب طیب اردوغان (رئیس جمهور ترکیه) شکل گرفته است. همچنین درگیری‌های لفظی اردوغان و ترامپ نیز موجب تشدید این وضعیت شده است. اردوغان که به نظر می‌رسد قصد آرام کردن وضعیت را ندارد، چند روز پیش از «جنگ اقتصادی» با آمریکا سخن گفت. او از شهروندان ترکیه خواست دلارهای خود را به یورو یا طلا تبدیل کنند. اما این تنش‌ موجب افزایش اشتیاق شهروندان این کشور بهخرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شده است. یک دانشجوی ترک که نخواست نامش فاش شود گفت: «هر روز شاهد ایجاد صرافی‌های جدید بیت کوین در ترکیه هستیم.» یک شهروند دیگر ترک نیز اعلام کرد سه سال است از بیت کوین برای خرید تبلیغات دیجیتال استفاده می‌کند. او می‌گوید اکنون خانواده و دوستانش نیز از او برای خرید بیت کوین مشاوره می‌گیرند. وی ادامه داد: «حدود یک سال و نیم پیش بود که شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کردم. دلیلش نیز ضعف لیر ترکیه و ترس از وضعیت سیاسی، اقتصادی و نیز موقعیت دولت ترکیه بود. ارزهای دیجیتال احساس امنیت بیشتری به همراه دارد.» او می‌گوید دیگر به پول رسمی اعتمادی ندارد.
     
افزایش شدید خرید ارز دیجیتال در ترکیه
      بنیامین یاوور که یک متخصص قلب و عروق در آنکاراست نیز دیدگاه مشابهی دارد. او دیگر به بانک‌های این کشور اعتماد ندارد و در عوض ریپل، مونرو، لیمونر و سایر ارزهای دیجیتال را خریداری و به عوان سرمایه حفظ می‌کند. اکنون ۳۰ درصد از سرمایه این پزشک به ارز دیجیتال، ۲۰ درصد به دلار و ۱۰ درصد به لیر ترکیه اختصاص دارد. مدتی دولت ترکیه به فکر عرضه ارز دیجیتال ملی افتاده است. اگر دولتمردان این کشور متوجه روند صعودی معاملات بیت کوین شوند، شاید موانعی را در ای بر خلاف ترکیه که مردم بیت کوین را از صرافی‌های فیزیکی ارز دیجیتال می‌خرند، این کار در ایران بیشتر از طریق صرافی‌های آنلاین نظیر به نظیر (مثل لوکال بیت‌کوینز) صورت می‌گیرد. لوکال بیت‌کوینز و سایر صرافی‌های مشابه آن می‌توانند به راحتی تحریم‌های بین‌المللی را دور بزنند.ن مسیر ایجاد کنند. البته دولت ترکیه تنها کشور خاورمیانه نیست که به فکر طراحی ارز دیجیتال ملی افتاده است. ایران نیز یکی دیگر از کشورهایی است که چنین طرحی را دنبال می‌کند.