logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

استفاده بانک‌ها ازریپل برای پرداخت

استفاده بانک‌ها ازریپل برای پرداخت
استفاده بانک‌ها ازریپل برای پرداخت

گروهی از بانک‌های ژاپن درحال استفاده از فناوری پرداخت رپیل که بر پایه ی بلاک چین است برای تسهیل روند پرداخت مشتریان خویش به کارگیری می نمایند . بر طبق خبر اعلام شده از سمت استارتاپ ریپل , سه بانک اس‌بی‌آی نت سومیشین ( SBI Net Sumishin Bank ) , بانک سوروگا ( Suruga Bank […]

گروهی از بانک‌های ژاپن درحال استفاده از فناوری پرداخت رپیل که بر پایه ی بلاک چین است برای تسهیل روند پرداخت مشتریان خویش به کارگیری می نمایند .

بر طبق خبر اعلام شده از سمت استارتاپ ریپل , سه بانک اس‌بی‌آی نت سومیشین ( SBI Net Sumishin Bank ) , بانک سوروگا ( Suruga Bank ) و رزونا ( Resona Bank ) یک نرم افزار ویژه موبایل هوشمند را در فصل پاییز ۹۷ راه اندازی خواهند کرد . این نرم افزار مانی‌تپ ( MoneyTap ) اسم داشته و از فناوری دفتر کار کل توزیع شده ریپل ( DLT ) به کارگیری خواهد کرد .

ریپل میگوید این نرم افزار به مشتریان این سه بانک قابلیت و امکان انجام تراکنش به طور ۲۴ ساعته را می دهد . مشتریان با به کار گیری از شماره اکانت و یا این که شماره گوشی تلفن و یا این که چه بسا کپی یک کیوآر کد می توانند سوای طی کردن فرایند سنتی تراکنش بانکی , تراکنشخویش را به انجام برسانند . بلاک چین به خاطر ماهیت غیرمتمرکز خویش نیازی به واسطه ندارد و تراکنش‌ّها میتوانند به انجام برسند .

این نرم افزار در تراز تست قرار داد و بعد از عرضه , ۶۱ بانک دیگر ژاپن هم بدین کنسرسیوم می‌پیوندند .

این مبادرت یکی از فعالیت‌هایی کنسرسیومی موسوم به اس‌بی‌آی ریپل آسیا ( SBI Ripple Asia ) است که به طور مشترک به وسیله ریپل و هلدینگ بزرگ مالی اس‌بی‌آی ژاپن به مراد بهره‌گیری از فناوری بلاک چین تشکیل‌شده شده‌است .

ژاپن یکی‌از کشورهای پیشرو در مورد فین‌تک ( فناوری‌های دیجیتال مربوط به کارها مالی ) است . این مملکت در سال قبل , به کارگیری از بیت کوین را رسمی کرد و چند صرافی ارز دیجیتال دارای اعتبار در‌این مرزوبوم به عمل درگیر میباشند . این در حالی است که بعضا دیگر از کشورهای قادر شرق آسیا ( مانند کره جنوبی و چین ) تدبیرها سخت‌گیرانه‌ای را درمقابل بیت کوین و بقیه ارزهای دیجیتال در پیش گرفته‌اند .