logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

عرضه ارز دیجیتال ملی با پشتوانه طلا توسط ونزوئلا

عرضه ارز دیجیتال ملی با پشتوانه طلا توسط ونزوئلا
عرضه ارز دیجیتال ملی با پشتوانه طلا توسط ونزوئلا

به گزارش راشا تودی , ونزوئلا پس از عرضه اول ارز دیجیتال ملی در عالم با نام «پترو» این بار برنامه‌ای برای عرضه ارز دیجیتال ملی در دست داراست . رسانه‌های محلی ونزوئلا اعلام کردند نیکلاس مادورو ( مدیریت جمهور این مرز و بوم ) در دیدار با اعضای یک حزب سیاسی درباره این طرح […]

به گزارش راشا تودی , ونزوئلا پس از عرضه اول ارز دیجیتال ملی در عالم با نام «پترو» این بار برنامه‌ای برای عرضه ارز دیجیتال ملی در دست داراست . رسانه‌های محلی ونزوئلا اعلام کردند نیکلاس مادورو ( مدیریت جمهور این مرز و بوم ) در دیدار با اعضای یک حزب سیاسی درباره این طرح کلام اعلام کرد . این ارز دیجیتال نو «پترو اورو» ( Petro oro ) نام دارد و قرار است از پشتوانه طلا جواهرات برخوردار باشد . بدین ترتیب , با عرضه دومین ارز دیجیتال ونزوئلا , این مرزو بوم رکورد جدیدی را به نام خود ثبت خواهد کرد .

مدتی پیش بود که این سرزمین آمریکای لاتین از ارز دیجیتال ملی خود با نام «پترو» ( Petro ) رونمایی کرد . پترو او‌لین رمزارز ملی عالم و نیز تنها ارز دیجیتالی است که دارای پشتیبان ملموس است . گزارش‌ها حاکی از آن است که این مرز و بوم توانست مبلغ قابل توجهی را به عنوان پیش‌فروش پترو به دست آورد . رییس جمهور ونزوئلا به شرکت‌های حساس این مرزوبوم دستور داده قراردادهایی با مشتریان با پترو امضاء کنند .

ظاهرا هدف ونزوئلا از راه اندازی این ارز دیجیتال , دور زدن تحریم‌های بین‌المللی بوده است . به همین دلیل دونالد ترامپ ( مدیریت جمهور آمریکا ) شهروندان ایالات متحده را از خرید و فروش با پترو منع کرد . همچنین بعداز مطرح شدن کلام و حدیث‌هایی درباره احتمال بازپس‌دهی بدهی ونزوئلا به روسیه در قالب پترو , مقامات روس این مساله را تکذیب کردند .

هنوز جزييات بیشتری از عرضه «پترو اورو» , میزان طلای پشتوانه آن و زمان‌بندی پیش‌فروش اعلام نشده است .

گفتنی است کشورهای دیگری نظیر روسیه و کامبوج نیز قصد دارند ارز دیجیتال ملی خود را منتشر کنند .