logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ونزوئلا با بدهی های خود چه میکند

ونزوئلا با بدهی های خود چه میکند
ونزوئلا با بدهی های خود چه میکند

بدهی ونزوئلا به روسیه طی ۱۰ سال اخیر به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده است . با این وجود این مرزوبوم آمریکای جنوبی قرار است بدهی خود را در قالب ارز دیجیتال جدیدش یعنی پترو به روسیه بپردازد . بنا به گزارش رویترز , کنستانتین ویشکوسکی ( مدیریت امور بدهی‌های وزارت اقتصاد روسیه ) […]

بدهی ونزوئلا به روسیه طی ۱۰ سال اخیر به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده است . با این وجود این مرزوبوم آمریکای جنوبی قرار است بدهی خود را در قالب ارز دیجیتال جدیدش یعنی پترو به روسیه بپردازد .

بنا به گزارش رویترز , کنستانتین ویشکوسکی ( مدیریت امور بدهی‌های وزارت اقتصاد روسیه ) به خبرنگاران بیان کرد که ونزوئلا هیچ پیشنهادی درباره پرداخت بدهی‌هایش در قالب ارز دیجیتال پترو بدین سرزمین نداده است . این بیانات چندین روز پس از این صورت گرفت که خبرنامه آمریکایی تایم گزارش داد ولادیمیر پوتین ( رئیس جمهور روسیه ) موافقت کرده ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده , بدهی خود را در قالب پترو بپردازد . این نشریه همچنین اظهار‌کرد که پوتین , شکل‌گیری پترو را نتایج همکاری دو مملکت می داند است .

بلافاصله بعد از این بیانات , آرتیوم کوژین ( معاون اداره مطبوعات و اطلاع‌رسانی وزارت خارجه روسیه ) این ادعا که روسیه در بسط رمزارز پترو به ونزوئلا یاری کرده است را رد کرد .

رمزارز پترو با حامی نفت ونزوئلا عرضه شده است و اول ارز دیجیتال دارای حمایت کننده ملموس به شمار می رود . بعداز اقدام ونزوئلا به عرضه پترو , برخی دیگر از کشورها نیز به اندیشه ارائه ارز دیجیتال خود افتادند که مثلا می‌توان به کامبوج اشاره کرد .

دولت ونزوئلا با پترو میتواند تحریم‌های بین‌المللی مقابل خود را دور بزند و به همین دلیل این اقدام با برخورد شدید دونالد ترامپ روبرو شد . ترامپ در دستوری , هر نوع داد و ستد شهروندان ایالات متحده با پترو را ممنوع کرده است .