logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

بیت کوین گلد یا طلایی چیست؟

بیت کوین گلد یا طلایی چیست؟
بیت کوین گلد یا طلایی چیست؟

  سال‌هاست یکی‌از مهمترین نگرانی‌های بانک‌ها و مؤسسات فناوری در زمینه‌ی به کار گیری از بلاک چین برای تراکنش‌ها همین یورش ۵۱ درصدی بوده است . بعضا از آنان نگران می‌باشند که دولت چین با امداد ماینرهای چینیِ بیت کوین دست به چنین اقدامی بزند . اما بعید به‌نظر میرسد در خصوص بیت کوین چنین […]

بیت کوین گلد یا طلایی چیست؟
  سال‌هاست یکی‌از مهمترین نگرانی‌های بانک‌ها و مؤسسات فناوری در زمینه‌ی به کار گیری از بلاک چین برای تراکنش‌ها همین یورش ۵۱ درصدی بوده است . بعضا از آنان نگران می‌باشند که دولت چین با امداد ماینرهای چینیِ بیت کوین دست به چنین اقدامی بزند . اما بعید به‌نظر میرسد در خصوص بیت کوین چنین اتفاقی بیفتد ولی برای ارزهای دیجیتال دیگر هجوم ۵۱ درصدی حقیقتا نگرانی بزرگی به‌شمار میرود . اتفاقا در اپیزود اخیرِ سریال «سیلیکون ولی» که از شبکه‌ی HBO پخش میگردد در باب همین یورش سخن شده‌است . کمپانی HBO یک کدام از مطرح ترین پخش‌کننده‌های شبکه‌های تلویزیون کابلی در آمریکاست که در فصل بهار سال ۲۰۱۷ مورد حمله‌ی هکری قرار گرفت و درین یورش , نمایشنامه‌ی سریال محبوبِ بازی تاج و تخت به سرقت رفت .
 
در روزهای اخیر نگرانی شدیدی از جانب بیت کوین گلد در حوزه‌ی ارز دیجیتال ساخته شده است . چون یک مهاجم توانسته است در دست گرفتن بلاک چین آن را به‌دست آورد و به کلاهبرداری از صرافی‌های ارز دیجیتال سرگرم است . براساس داده‌های ارائه‌شده از طرف Coinmarketcap , بها کل بیت کوین گلدِ در گردش مساوی ۷۸۶ میلیون دلار است . بلاک چین‌ها اصولا به‌این ادله پباده سازی شده‌اند که با ارائه‌ی یک سامانه‌ی غیرمتمرکز نیاز به یک اقتدار مرکزی تأییدکننده را از در بین ببرند . البته هنگامی‌که یک نفر یا این که گروهی از اشخاص در اختیار گرفتن اکثریت توان پردازشی بلاک چین را در دست بگیرند می توانند با دخالت در تراکنش‌ها راهی برای تقلب و کلاهبرداری بگشایند . بدین کار حمله‌ ۵۱ درصدی گفته می گردد .
    بیت کوین گلد یا طلایی چیست؟  
بیت کوین گلد ( bitcoin gold ) یکی‌از فورک‌های بیت کوین است . اکثری از کدهایی که بیت کوین گلد به کار گیری مینماید به عبارتی کدهای شبیه بیت کوین می‌باشند . همینطور ماینرهای بیت کوین گلد توان محاسباتی‌شان را برای پردازش تراکنش‌های نو در اختیار کانال قرار میدهند . بااین‌حال , این فورک هم به عبارتی نقطه‌ضعف‌هایی را دارااست که بیت کوین داشت , با این تفاوت که نظیر بیت کوین از جانب تیم بزرگ و گسترده‌ای از مردمان و سازمان‌ها ( که کامپیوترهایشان به بلاک چین بیت کوین اقتدار می دهد ) حمایت نمی شود .   برای اضافه‌کردن تراکنش‌های نو روی بلاک چینِ مربوط به یک کدام از ارزهای دیجیتال , ماینرهای ارز دیجیتال بایستی توان محاسباتی کامپیوترهایشان را ( که توان هش نامیده می گردد ) در اختیار کانال قرار دهند . در عوض این کار , میزان معینی از به عبارتی ارز به‌عنوان پاداش به آن ها وابستگی می گیرد . این مشوق سبب ساز میگردد ماینرها برای ارتقاء توان هش به زنجیره با یکدیگر رقابت نمایند   یورش ۵۱ درصدی زمانی صورت می دهد که یک ماینر به‌تنهایی بیشتراز نیمی از توان هش روی یک بلاک چین مختص را به خودش اختصاص دهد . در‌این‌صورت‌ , این ماینر میتواند به یکسری روش تراکنش‌ها را بازنویسی نماید . برای مثال می تواند یک سکه را دو توشه خرج نماید . این اختلال را «دوباره خرج کردن» می‌نامند که مدت‌ها پول دیجیتال وجود داشت و پژوهشگران علم ها کامپیوتر حقیقتا از حلِ آن ناامید بودند . این ایراد فعلا با بیت کوین حل شده‌است , ولی به‌شرطی که هیچ ماینری به‌تنهایی نتواند اکثریت توان هش در یک زنجیره را به دست آورد .