logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

چرا پترو از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است؟

چرا پترو از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است؟
چرا پترو از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است؟

اینک بیشتراز ۲۰۰۰ ارز دیجیتال رمزگذاری شده در جهان موجود هست . با وجود تنوع در‌این بازار , پترو ( ارز دیجیتال ونزوئلا ) دارای ویژگی‌هایی منحصر است که آن را از سایر متمایز می‌سازد . البته این تفاوت‌ها در چیست؟ خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی به بررسی این مسائل پرداخته است : نیکلاس مادورو […]

اینک بیشتراز ۲۰۰۰ ارز دیجیتال رمزگذاری شده در جهان موجود هست . با وجود تنوع در‌این بازار , پترو ( ارز دیجیتال ونزوئلا ) دارای ویژگی‌هایی منحصر است که آن را از سایر متمایز می‌سازد . البته این تفاوت‌ها در چیست؟ خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی به بررسی این مسائل پرداخته است :

نیکلاس مادورو ( مدیر جمهور ونزوئلا ) بیان کرد که در اول روز پیش فروش ( عرضه اول توکن ) پترو , حدود ۷۳۵ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری شد . کارلوس ورگاس یکی از مقامات مدنی این سرزمین است که مدیر اجرای این طرح را بر عهده دارااست . وی به عامل ها مختلفی که موجب تفاوت پترو با بقیه ارزهای دیجیتال می گردد اشاره میکند .

تفاوت‌های پترو با سایرارزهای دیجیتال

او‌لین تفاوت به‌این مسائل مربوط می شود که پترو با حامی ۵ میلیارد بشکه نفت ذخیره شده ونزوئلا عرضه میگردد که همین نکته قابل توجه اصلی‌ترین برهان امنیت میزان دارایی خریداران پترو به شمار میرود . نفت یک فرآورده فیزیکی است که اینک هر بشکه آن ۶۰ دلار بها داراست . این در حالی است که بها بقیه ارزهای دیجیتال مو جود در بازار فقط بر پایه ی عرضه و تقاضا پایدار است . بها هر واحد پترو با بها هر بشکه نفت ونزوئلا برابر خواهد بود .

کارلوس ورگاس می گوید :

«اصلی‌ترین نقطه قوت ما این است که ۵ میلیارد بشکه نفت باارزش ۳۰۰ میلیارد دلار داریم و دولت ما حاضر است به هر گونه تقاضایی در هر وقتی جواب دهد . »

نرخ این ارز دیجیتال به گونه‌ای پباده سازی شده که نوسان چندانی نداشته باشد . در واقع دولت ونزوئلا برنامه ای برای اطمینان از ثبات پترو فراهم نموده است . همینطور مقامات این مرزو بوم میتوانند این اطمینان را به خریداران پترو بدهند که هیچ نوسان شدیدی در بها این ارز دیجیتال وجود نخواهد داشت . یوزرها همینطور می توانند مصرف پترو را ردیابی نمایند و به همین جهت قابلیت پولشویی با آن نیست .