logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ممنوعیت ارایه خدمات مرتبط با ارز دیجیتال در بانک‌های تایلند

ممنوعیت ارایه خدمات مرتبط با ارز دیجیتال در بانک‌های تایلند
ممنوعیت ارایه خدمات مرتبط با ارز دیجیتال در بانک‌های تایلند

به گزارش رویترز , مدیر بانک مرکزی تایلند روز گذشته از تمامی بانک‌های این میهن خواست از هر مدل عملیات دارای ارتباط با ارز دیجیتال رمزپایه خودداری نمایند . مبتنی بر فرمان صادر شده , بانک‌های این میهن از هر نوع سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال رمزپایه و تجارت با آن و هم شرکت کردن […]

به گزارش رویترز , مدیر بانک مرکزی تایلند روز گذشته از تمامی بانک‌های این میهن خواست از هر مدل عملیات دارای ارتباط با ارز دیجیتال رمزپایه خودداری نمایند . مبتنی بر فرمان صادر شده , بانک‌های این میهن از هر نوع سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال رمزپایه و تجارت با آن و هم شرکت کردن در تبادل و تولید پلتفرم‌های صرافی ارز دیجیتال منع شده‌اند . اما این راهبرد برای بانک‌ها بوده و چنین ابلاغی برای صرافی‌ها و بقیه شرکت ها مالی این مرز و بوم صادر نشده است .

در‌این فرمان همینطور از بانک‌ها منظور شده از هر دسته سفارش و مشورت با مشتریان برای سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال رمزگذاری شده و تجارت با آن پرهیز نمایند . افزون بر اینها مشتریان این بانک‌ها هم نمی‌توانند از کارت اعتباری خویش برای خرید ارز دیجیتال به کارگیری نمایند . بانک مرکزی تایلند عامل این فرمان را نگرانی روزافزون از انجام فعالیت‌های غیر قانونی مانند پولشویی و تامین مالی تروریست‌ها بیان کرد .

تهیه و تنظیم قانون ها مرتبط با ارزهای دیجیتال به جای ممنوعیت

دیدنی اینجاست که دو روز پیش از بیان این فرمان از سمت بانک مرکزی تایلند , آپیساک تانتیوراوونگ ( Apisak Tantivorawong ) که وزیر مالی تایلند است اعلام کرد دولت این مملکت به ممنوعیت تجارت با ارزهای دیجیتال روی نمی‌آورد و در حال حاضر کار بر روی چهارچوبی رسمی برای آن است . در واقع ممکن است فرمان بانک مرکزی تایلند را بتوان تحت عنوان اقدامی تا زمان ثبت قانون ها ذی‌ربط به شمار آورد .