logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

مزایای بازار آتی

مزایای بازار آتی
مزایای بازار آتی

  مزایای بازار آتی 1- به دلیل ویژگی اهرمی، با سرمایه کمتر( نسبت به بازارسهام) می‌توان سود بیشتری کسب کرد. امکان سرمایه‌گذاری حدود 5 برابر نسبت به آورده نقدی در بازارآتی سهام فراهم است.(این ویژگی علاوه بر افزایش بازده، ریسک معاملات آتی را نیز به همین نسبت افزایش می‌دهد. 2- برای اتخاذ موقعیت فروش، نیازی به در […]

بازار آتی  

مزایای بازار آتی
1- به دلیل ویژگی اهرمی، با سرمایه کمتر( نسبت به بازارسهام) می‌توان سود بیشتری کسب کرد. امکان سرمایه‌گذاری حدود 5 برابر نسبت به آورده نقدی در بازارآتی سهام فراهم است.(این ویژگی علاوه بر افزایش بازده، ریسک معاملات آتی را نیز به همین نسبت افزایش می‌دهد.
2- برای اتخاذ موقعیت فروش، نیازی به در اختیار داشتن سهم پایه قرارداد نیست و سرمایه‌گذار می‌تواند براساس پیش‌بینی‌های خود اقدام به فروش کند. این ویژگی امکان کسب سود در بازاری با روند نزولی از طریق ایجاد موقعیت فروش را فراهم می‌کند.
3- سود یا زیان قراردادهای آتی به طور روزانه محاسبه شده و به حساب کارگزار واریز می‌شود و مشتری اجازه استفاده از آن را دارد و برخلاف بازار سهام که شناسایی سود منوط به فروش سهم است، در بازار آتی برای شناسایی سود لزومی به بستن موقعیت و خروج از بازار نیست.
4- طی دوره قرارداد مشتری می‌تواند در صورت تغییر در پیش‌بینی خود، موقعیت باز خود را از طریق معامله معکوس (فروش در مقابل موقعیت باز خرید و برعکس)، ببندد و از بازار خارج شود و لزومی به نگه داشتن موقعیت تا سررسید قرارداد وجود ندارد.
5- سرمایه‌گذارانی که افق سرمایه‌گذاری بلند مدت دارند می‌توانند از این بازار برای پوشش ریسک ناشی از نوسانات قیمت سهم، استفاده کنند.
6- به دلیل نقش کارگزار و اتاق پایاپای، ریسک اعتباری این قراردادها اندک است.