logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

کاهش قیمت بیت کوین به معنای مرگ آن نیست

کاهش قیمت بیت کوین به معنای مرگ آن نیست
کاهش قیمت بیت کوین به معنای مرگ آن نیست

برایان کلی : کاهش بها بیت کوین به معنای مرگ آن نیست برایان کلی , یکی از تحلیگران مطرح شبکه CNBC , اعتقاد دارد که مراحل نزولی این روزهای بها بیت کوین در بازارهای جهانی به هیچ‌وجه به معنای نابودی و مرگ این ارز نیست . در روزهای اخیر , بها ارزهای دیجیتال و به‌خصوص […]

برایان کلی : کاهش بها بیت کوین به معنای مرگ آن نیست

برایان کلی , یکی از تحلیگران مطرح شبکه CNBC , اعتقاد دارد که مراحل نزولی این روزهای بها بیت کوین در بازارهای جهانی به هیچ‌وجه به معنای نابودی و مرگ این ارز نیست .

در روزهای اخیر , بها ارزهای دیجیتال و به‌خصوص بیت کوین به شیوه چشمگیری دچار کاهش شده است . این نوسانات نزولی قیمت سبب نگرانی سرمایه گذاران و ساخت هیاهو در بازار ارزهای دیجیتال شده است . در جهت این کاهش قیمت , بریان کلی , تحلیلگر مطرح بازار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری BKCM LLC , در برنامه «Fast Money» شبکه CNBC اذعان داشت که فرآیند نزولی بازار بیت کوین به معنای نابودی و مرگ آن نیست . مبتنی براکثری از کارشناسان , کاهش بها بیت کوین به ذیل6000 دلار به معنای نابودی این ارز دیجیتال است ولی در این سو آقای کلی , نظرها کاملاً مخالفی داشته و با بیان سه برهان محکم گفته‌های خود را توجیه می کند .

فعلا هر بیت کوین ارزشمند 6100 دلار خرید و فروش می‌شود و این در حالی است که ارزش آن در دسامبر ۲۰۱۷ تا مرز 20000 هم رسیده بود که حالا فاصله‌ی زیادی با دوران اوج خود دارد .

بر اساس نظر بریان کلی قیمت بیت کوین در دوره‌ی مشابه در نوامبر سال ۲۰۱۷ , ۶۰ درصد کمتر از قیمت فعلی آن و برابر2500 دلار بود . پس می‌توان نتیجه گرفت که بیت کوین همچنان برای رسیدن به شرایط خوب تر امید دارد .

یکی از عارضه ها کاهش ارزش بیت کوین ناکارآمدی بعضی از صرافی‌ها در ارائه‌ی پروسه‌های سرمایه گذاری واضح و مناسب برای سرمایه گذاران و کاربران صرافی ارز دیجیتال هست که عدم وجود اوضاع مطلوب منجر بروز نارضایتی کاربران و حتی در مواردی شکایت‌های ایشان از صرافی بوده است . همچنین صرافی‌ها هم باید در قبال دولت واضح سازی نمایند و یک اعتماد متقابل صورت گیرد .

لذا در‌صورتی‌که این موارد صورت گیرد و نقص‌های موجود در این مورد برطرف گردد , می‌توانیم شاهد ارتقا اعتبار و ارزش ارزهای دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال باشیم . در این جهت اخیراً دولت ژاپن دستورات و اطلاعیه‌هایی را برای بهبود وضعیت سرمایه گذاری به ۶ صرافی آنلاین ارز دیجیتال مملکت ارسال نموده است که می‌توان این تکان را یک قدم مثبت و رو به جلو در نظر گرفت . با ارتقا چنین حرکت‌هایی می‌توان امیدوار به آینده‌ی بیت کوین بود و به نوعی این باور را داشت که ارز دیجیتال بیت کوین همچنان نمرده و قادر است با قاطعیت به راهش ادامه دهد .
یکی دیگر از موردها تأثیر گذار در به‌وجود اوردن وضعیت بد و نزول قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی , هک شدن برخی از صرافی‌های ارز دیجیتال هست

درین تهاجم ها سرمایه‌های بخش اعظمی غارت شده و سرمایه گذارانی که در این صرافی‌ها حساب کاربری دارند مبتلا ضرر و زیان مالی بسیاری میگردند . لذا اعتماد سرمایه‌گذاران به سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال کاهش می یابد و به نوعی بر قیمت این ارزها در بازار تأثیر منفی گذاشته و شاهد کاهش بها این ارزها می‌شویم . درین در بین راضی نگه داشتن سرمایه گذاران از درجه‌ی اهمیت بالایی شامل است . در این جهت صرافی ارز دیجیتال ” Mt . Gox “ که در اواخر سال ۲۰۱۳ در اثر هک شاهد ۴۷۳ میلیون دلار ضرر مالی شده بود , اعلام کرده که ضررهای مالی سرمایه گذاران بدین افراد بازپرداخت خواهد شد . این هک تا زمان هک شدن صرافی « Coincheck » که ۵۳۴ میلیون دلار ضرر مالی داشته , به عنوان بزرگ‌ترین حمله‌ی سایبری شناخته میشد که باز پرداخت سرمایه‌های کاربران میتواند باعث ساخت شوک مثبتی در بازار شده و بیت کوین و ارزهای دیجیتال از شرایط فعلی خود نجات یابند .

عوارض آقای کلی امید بخش بوده و بایستی در انتظار بمانیم که در روزهای آینده , تغییرات بازار به چه شکلی خواهد بود . این در حالی است که بر طبق گزارشات رسمی , تا به حال ۳۰۰ بار در رسانه‌ها نقل شده که بیت کوین مرده است . گذر زمان پاسخ‏گوی همه‌ی سؤالات راجع به آینده‌ی بیت کوین خواهد بود .