logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

بلاک چین برای امنیت اطلاعات کاربران

بلاک چین برای امنیت اطلاعات کاربران
بلاک چین برای امنیت اطلاعات کاربران

کمپانی مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که برنامه ای برای به کارگیری از فناوری بلاکچین به مراد ارتقا در اختیار گرفتن یوزرها بر نام و نشان دیجیتال خویش را در دست مبادرت دارد . آلکس سایمونز ( مسئول رئیس برنامه در واحد نام و نشان مایکروسافت ) اذعان کرد که‌این این مجموعه طی ۱۲ ماه قبلی […]

کمپانی مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که برنامه ای برای به کارگیری از فناوری بلاکچین به مراد ارتقا در اختیار گرفتن یوزرها بر نام و نشان دیجیتال خویش را در دست مبادرت دارد . آلکس سایمونز ( مسئول رئیس برنامه در واحد نام و نشان مایکروسافت ) اذعان کرد که‌این این مجموعه طی ۱۲ ماه قبلی بر روی تعدادی ایده مربوط به فناوری بلاک چین سرمایه‌گذاری نموده است .

کلمه بلاک چین معمولا با پلتفرم‌های مربوط به ارز دیجیتال ( مانند بیت کوین ) مانوس شده‌است . بلاک چین حاوی شبکه‌ای از بلوک‌هایی است که اطلاعات دردسترس در آنان رمزگذاری شده‌است . این داده ها در یک سرور مرکزی محافظت نمیشود و مدیریت آن هم در اختیار یک استفاده کننده یا این که کمپانی نیست . در واقع این داده ها در سراسر عالم دور از هم است و قابلیت و امکان هک کردن و تغییر تحول این داده ها هم به راحتی نیست .

با وجود این‌که فناوری بلاک چین برای ذخیره داده ها مرتبط با تراکنش‌های همراه با ارزهای دیجیتال واجب است , شیوه‌ای فراوانی برای ذخیره داده ها شخصی هم به شمار میرود .

. ایراد اینجاست که بیشتر یوزرها جزئییات مرتبط با به‌این اجازه‌ها را بررسی نمی کنند و همین دست شرکت‌های بزرگ فناوری داده ها را برای کسب درآمد از این داده ها سری یوزرها باز میگذارد .

درین الگوی نو دیگر نیازی است یوزرها داده ها مایحتاج خویش را به طور دستی وارد نمایند و رابطه داده مرتبط با داده ها شخصی به سامانه یا این که نرم افزار ما یحتاج قادر است نام و نشان استفاده کننده را ثابت نماید . در داده ها استفاده کننده همانند داده ها تراکنش‌ها در بلوک ثبت می‌گردد . مایکروسافت اعلام کرده که برای این فناوری به همیاری بقیه شرکت‌ها و سازمان‌ها هم نیاز خواهد بود .

برنامه تازه مایکروسافت برای به کار گیری از بلاک چین به مراد تایید نام و نشان یوزرها , به ارتقاء امنیت این داده ها و تسهیل رابطه استفاده کننده با سامانه و نرم افزار متبوع می‌انجامد .