logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

ادوارد اسنودن: زی‌کش از بیت کوین هم بهتر است

ادوارد اسنودن: زی‌کش از بیت کوین هم بهتر است
ادوارد اسنودن: زی‌کش از بیت کوین هم بهتر است

ادوارد اسنودن به خاطر افشاگریهایش درباره جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی ایالات متحده و نیز بعضی شرکت‌ها در عالم شناخته شده است . او جدیدا در مصاحبه‌ای اظهار کرد که ارز دیجیتال زی کش از نظر حفظ اطراف خصوصی کاربر , بهترین مورد به شمار میرود . او در این مصاحبه بیان کرد : «زی کش برای […]

ادوارد اسنودن به خاطر افشاگریهایش درباره جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی ایالات متحده و نیز بعضی شرکت‌ها در عالم شناخته شده است . او جدیدا در مصاحبه‌ای اظهار کرد که ارز دیجیتال زی کش از نظر حفظ اطراف خصوصی کاربر , بهترین مورد به شمار میرود .

او در این مصاحبه بیان کرد : «زی کش برای من جذاب‌ترین مورد است , زیرا قابلیت‌های امنیتی آن به معنای واقعی بی‌نظیر است . البته می بینیم که پروژه‌های بیشتری در این باره تعریف می‌شود که تمامی آن ها میخواهند این ویژگی‌ها را داشته باشند . فکرمی کنم این رقابت در مجموع مثبت باشد . »

ارز دیجیتال زی کش از فناوری پیچیده‌ای به نام zk - SNARKS استفاده می نماید . این فناوری قابلیت و امکان حفظ هویت کاربر و امنیت او‌را در تراکنش آماده می‌سازد . بنیانگذاران این ارز دیجیتال بر این باورند که امکان گمراه کردن فرستنده و گیرنده زی کش نیست .

اوارد اسنودن میگوید زی کش به خاطر قابلیت‌های امنیتی خود از بیت کوین هم خوب تر است .
در طول نگارش این خبر , زی کش بیست و پنجمین رمزارز محبوب دنیاست و ارز بازار آن نیز به ۷۸۰ میلیون دلار می رسد . گفتنی است موسسه سرمایه‌گذاری گریاسکیل ( Grayscale ) پیش‌بینی کرده که قیمت زی کش تا سال ۲۰۲۵ به ۶۰ هزار دلار میرسد .

زی کش , خوب تر از بیت کوین
اسنودن درین گفتگو به کاربرد رمزارزها در جامعه اشاره کرد . او بیان کرد که پول «اولین پایگاه‌داده ملموس» است , زیرا به راحتی قابل رهگیری است . همین ویژگی منجر میشود که پول تحت قوانین حاکمیتی درآید , زیرا تراکنش‌های پولی بدون مقررات دولتی امکان‌پذیر نیست . از دید اسنودن , پول با ارتباطات یکی است و شکلی دیگر از تبادل به شمار می رود .

از حیث او , بلاک چین در رمزارزها ( از جمله بیت کوین ) اصلی‌ترین نقص آنهاست , زیرا در واقع سابقه تراکنش‌ّهای همه کاربران را بنابراین ثبت می‌کنیم .

اسنودن درپایان اظهار‌کرد که از لحاظ او , بیت کوین قرار نیست تا ابد همچنان باقی بماند . او میگوید : «اولین مرورگر اینترنت , اکنون بهترین مرورگر نیست!»