logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

پیش بینی وضعیت بازار طلا ، ارز ،سهام و مسکن بعد از انتخابات – انتخابات و بازار

پیش بینی وضعیت بازار طلا ، ارز ،سهام و مسکن بعد از انتخابات – انتخابات و بازار
پیش بینی وضعیت بازار طلا ، ارز ،سهام و مسکن بعد از انتخابات – انتخابات و بازار

وضعیت بازار بعد از انتخابات   دانشکده آموزش بورس و ارز – در خصوص پیش بینی وضعیت بازار طلا ، ارز ،سهام و مسکن بعد از انتخابات باید عرض کنم که تا اینجای کار کمتر کسی پیش بینی این نتیجه رو میکرد.با این نتیجه باید امیدوار باشیم که حرکت سازنده ای در جامعه پا بگیره […]

وضعیت بازار بعد از انتخابات
  دانشکده آموزش بورس و ارز - در خصوص پیش بینی وضعیت بازار طلا ، ارز ،سهام و مسکن بعد از انتخابات باید عرض کنم که تا اینجای کار کمتر کسی پیش بینی این نتیجه رو میکرد.با این نتیجه باید امیدوار باشیم که حرکت سازنده ای در جامعه پا بگیره و نگرانیهامون از بالا پایین شدن قیمت ها به سمت نگرانی برای آینده بهتر اونم در سایه کار و فعالیت مولد سوق پیدا کنه.شکی نیست که بیشتر کسایی که وارد بازار مکاره فعلی ارز و سکه و خودرو شدن آدم حرفه ای نیستن. به نظر من  هر کدوم که راهی و امیدی داشته باشن میرن سر کار و تخصص خودشون. امروز خیلی ها از اینکه ضرر دادن ناراحت هستند .من این داستان رو بارها توی بازار دیدم. فقط امیدوارم این جامعه انقدر پخته و بالغ بشه که هممون بریم سر کاری که بلدیم ، تخصصشو داریم و ازش لذت می بریم.چون انسانی که تولید ثروت کنه ، البته از طریق کار و فعالیت سالم ، همیشه این توانایی رو داره که اوضاع رو به نفع خودش و جامعش تغییر بده. ریزش قیمت ارز به جهت بیم بهبود وضعیت اقتصادی و قدرتمندی ریال و متعاقبا بهبود رفتارهای بین المللی نسبت به ایران است. بازگشایی تحریم فناوری اطلاعات، نوید اتخاذ یک دیپلماسی سازنده در روابط با قدرتهای جهانی خود گویای حقیقتی مبرهن در بهبود وضعیت معیشتی ملت ایران است.

تحلیل وضعیت اقتصادی

با توجه به نوید بهبود وضعیت اقتصادی طبیعتنا سود آوری بخش صنعتی نتیجه مستقیم آن خواهد بود و رشد کوتاه مدت سهام شرکتی امری است طبیعی ولی چند نکته حائز اهمیت پیرامون بورس وجود دارد. اولا اینکه دسته صادراتی به واسطه افزایش قیمت نامی فروش دچار سود آوری در سال ۹۱ بودند و وضعیت با ثبات روابط خارجی موجب اقزایش مقداری تولید و کاهش مبلغ واحد فروش میشود لذا صنایع فلزی، صنعت پتروشیمی بالاخص با کاهش قیمت ارز مرکز مبادلات به رقمی پایین تر از ۲۴۰۰ تومان  دچار افت ریالی فروش و رشد مقداری فروش می شوند. آنچه قیمت کالاهای کشور و به خصوص مسکن را تحت تاثیر قرار داد وضعیت ارز دولتی است نه ارز آزاد. لذا تورم ۹۵ درصدی مسکن ۹۱ ناشی از تبدیل دلار ۱۲۰۰ به ۲۴۰۰ تومن است و نباید نادیده گرفت که تاثیر ارز دولتی بر اقتصاد ایران به مراتب بیشتر از ارز آزاد است. هنگامی میتوان به کاهش قیمت مسکن و ساختمان دل بست که ارز دولتی از ۲۴۰۰ تومن به قیمت پایین تر بازگشت کند که خود دو عامل بودجه سال ۹۲ و همچنین مشکل کسری دولت را در مقابل دارد. لذا در مجموع باید اینگونه استدلال کرد که اوراق بهادار در فاز کوتاه دچار رشد هیجانی خواهند بود و در صورت افت ارز دولتی بخش صادراتی با کاهش درآمد مواجه خواهد بود و در نهایت در بلند مدت بحث افزایش مقداری تولید بر کاهش قیمت ارز غلبه خواهد داشت. 102 در بحث خودرو و برخی صنایع ویژه بهبود وضعیت و رشد قیمت سهام را خواهیم داشت و در بخش مسکن احتمالا در کوتاه مدت رکود و مجدد سیر تورمی ناشی از تقاضا برای مسکن غلبه خواهد داشت. البته مساله ارز بر روی مسکن تاثیر مستقیم خواهد داشت. در مجموع به نظر میرسد در کوتاه مدت بورس، در میانمدت اوراق قرضه شرایط مناسبی دارد.
دست آخر توصیه بنده اینه که در همین شرایط هم عجول نباشید.مشاوره بگیرید و تحلیل کنید.