logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

لینو: جایگزین یوتیوب با فناوری بلاک چین

لینو: جایگزین یوتیوب با فناوری بلاک چین
لینو: جایگزین یوتیوب با فناوری بلاک چین

لینو یک استارتاپ بومی در سیلیکون است که می خواهد سامانه‌ای شبیه یوتیوب البته به صورت غیرمتمرکز را با استعمال از فناوری بلاک چین راه‌اندازی نماید . این سامانه توزیع محتوا به شکلی جمعی فعالیت میکند و نیاز به وجود واسطه در بین تولیدکنندگان محتوا و مصرف‌کنندگان را از در میان می برد . البته […]

لینو یک استارتاپ بومی در سیلیکون است که می خواهد سامانه‌ای شبیه یوتیوب البته به صورت غیرمتمرکز را با استعمال از فناوری بلاک چین راه‌اندازی نماید . این سامانه توزیع محتوا به شکلی جمعی فعالیت میکند و نیاز به وجود واسطه در بین تولیدکنندگان محتوا و مصرف‌کنندگان را از در میان می برد .

البته لینو در این در میان فقط نیست و تعدادی اسارتاپ دیگر مانند استریم‌اسپیس ( Streamspace ) , فلیکسو ( Flixxo ) و ویولی ( Viuly ) هم در‌پی به کارگیری از الگویی شبیه میباشند . ولی لینو اخیرا توانست مبلغ ۲۰ میلیون دلار سرمایه را از یک سرمایه‌گذار چینی جذب نماید .

از نگرش بنیانگذاران لینو , یوتیوب نظارت بر روی تولیدکنندگان محتوا دارد و بیشتر به فکر ارتقاء سود خویش است که‌این فرمان چندان به صلاح تولیدکنندگان محتوا نیست .

توکن‌های لینو تحت عنوان ارز دیجیتال این سامانه کار مینماید و پدیدآورندگان محتوا و افرادی که آن را به اشتراک می گذارند می توانند آن را به دست آورند . همینطور اشخاصی که به گسترش زیرساخت‌ها و ساخت نرم‌افزارهای متفاوت مبتنی بر بلاک چین لینو میپردازند هم یه خرده از این ارز دیجیتال را به دست می آورند .

لینو در پی کانال انتقال محتوا ( CDN ) از گونه غیرمتمرکز و همتا به همتا است . ولی پروژه‌های کنونی هزینه مضاعف بالایی دارند . به همین بهانه لینو می‌خواهد یک کانال انتقال محتوا را از روش سیستم حراجی ( Auction System ) پدید آورد .

بها محتوا به وسیله شرکت کردن انسانی گزینش می گردد . در واقع این کار موجب دوری از هر دسته حقه‌بازی و حضور اشکال ربات‌ها خواهد شد . درین سیستم , کاربرانی که محتوای جذاب‌تری را عرضه می کنند , پاداش بیشتری را نسبت به اشخاصی که محتوای چندان جذابی ارایه نمیکنند اخذ خواهند کرد . رئیس برهان لینو میپندارد با این راه , پدیدآورندگان محتوای ویدیویی بتوانند ۳ تا ۵ برابر درآمد بیشتری نسبت به یوتیوب داشته باشند .