logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

گوسفندها در بورس

گوسفندها در بورس
گوسفندها در بورس

از زمان های قدیم فعالان بازار به دو دسته تقسیم می شدند: گاوها و خرس ها. گاوها همیشه نماد افراد موفق و پربازده و خرس ها نماد افراد ناموفق و شکست خورده بوده است. اما از ابتدای امسال و با رشد فزاینده شاخص نسل جدیدی از معامله گران پا به عرصه حضور گذاشته اند که […]

گوسفندها در بورس از زمان های قدیم فعالان بازار به دو دسته تقسیم می شدند: گاوها و خرس ها.

گاوها همیشه نماد افراد موفق و پربازده و خرس ها نماد افراد ناموفق و شکست خورده بوده است.

اما از ابتدای امسال و با رشد فزاینده شاخص نسل جدیدی از معامله گران پا به عرصه حضور گذاشته اند که در هیچ کدام از دو دسته فوق نمی گنجند.این افراد غالبا برمبنای هیجان روز بازار و بر مبنای سبزترین نماد،سنگین ترین صف خریدو مثبت ترین نماد اقدام به خرید می کنند.ملاکشان برای فروش نیز عبارت است از : وقتی که نماد قرمز می شود،صف فروش می شود...پس موقع خروج است!!

افراد فوق  بدون هیچ تحلیلی و فقط بر مبنای  مشاهده عینی ساده اقدام به خرید و فروش می کنند.

c10

شاید برای خیلی از فعالان قدیمی بازار این سوال از ابتدای امسال پیش آمده است که چگونه شاخص در نصف هفته منفی کامل (تقریبا روزی 1% منفی) می شود و نیمه دیگر هفته بلافاصله شاخص مثبت کامل (تقریبا روزی 1% مثبت) می گردد؟؟ جواب سوال ساده است : حضور گوسفندها در بورس

اگر دقت کرده باشید در روزهایی که شاخص منفی می شود فشار فروش به صورت غیر معمولی  افزایش می یابد. در این شرایط گاوها و خرس ها چند روزی را صبر می کنند تا بازار به حالت طبیعی بازگردد و آن موقع تصمیم به خرید یا فروش می گیرند. اما در این شرایط گوسفندها با فروش گله ای سهم های خود عملا خود را اسیر شاخص منفی 1 روزه می کنند. این روال چند روزی ادامه می یابد.

پس از تنها چند روز که گوسفندها تمام سهم های خود را فروخته اند حالا آنها پول دارند ولی هیچ  سهمی ندارند.این جا است که دوباره به خرید همان سهم هایی که چند روز پیش فروخته اند می پردازند و بازهم بدون هیچ تحلیلی شروع به خرید هیجانی می کنند. در چنین شرایطی نیز آنها غالبا در صف خرید و در مثبت کامل اقدام به خرید می کنند.

آری دوستان!این از دلایل شاحص هیجانی است که یک  روز 1%  منفی و فردا 1% مثبت می باشد .

متاسفانه در بازار 90% افراد بدون هیچ تحلیلی و بر اساس شایعه،اخبار،شنیده ها و ..... اقدام به خرید فروش می کنند و در خوشبینانه ترین حالت فقط 10% افراد از حداقل روش های تحلیلی (بنیادی و تکنیکال) استفاده می کنند.

آیا وقت ان نرسیده است که از خود بپرسیم ما جزو کدام گروه هستیم؟!! گاوها؟؟ خرس ها ؟؟؟ یا .......