logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

پروژه سنگاپور برای مدیریت موقوفات اسلامی با فناوری بلاک چین

پروژه سنگاپور برای مدیریت موقوفات اسلامی با فناوری بلاک چین
پروژه سنگاپور برای مدیریت موقوفات اسلامی با فناوری بلاک چین

یک کمپانی سنگاپوری اکنون اجرای برنامه ای به مراد مدرن‌سازی و مدیریت موقوفات اسلامی است . شرکت سنگاپوری فین‌ترا ( Finterra ) که در حوزه فین‌تک فعالیت می کند در حالا فعال سازی یک پلتفرم تامین مالی جمعی است که بر مبنای فناوریدفتر کل دیجیتال یا همان بلاک چین فعالیت داراست . این پلتفرم قادر […]

یک کمپانی سنگاپوری اکنون اجرای برنامه ای به مراد مدرن‌سازی و مدیریت موقوفات اسلامی است . شرکت سنگاپوری فین‌ترا ( Finterra ) که در حوزه فین‌تک فعالیت می کند در حالا فعال سازی یک پلتفرم تامین مالی جمعی است که بر مبنای فناوریدفتر کل دیجیتال یا همان بلاک چین فعالیت داراست . این پلتفرم قادر است قراردادهایی هوشمند را بر طبق پروژه‌های متفاوت وقفی تعریف نماید .

کمپانی فین‌ترا امیدوار است بنابراین به شیوه‌ای اثربخش‌تر برای جذب پول و هم رئیس و انتقال مالکیت موقوفات به خواسته تامین مالی پروژه‌های عام‌المنفعه مانند مسجد , مکتب و مرکز ها رفاهی دست یابد .

حمید رشید ( بنیانگذار و مدیرعامل این موسسه ) در گفتگوی تلفنی با خبر نگار رویترز اعلام‌کرد : «ما می خواهیم الگوی مالی جدیدی را برای تامین مالی جمعی و توسعه و گسترش وقف در پیش گیریم . » این موسسه کار بر روی پلتفرم بلاک چین را در اکتبر ۲۰۱۷ آغاز کرد و پلتفرم آزمایشی اینک برای بعضی در سنگاپور , مالزی و اندونزی در حال اجراست . این مجموعه امیدوار است در ژوئن ۲۰۱۸ این پروژه را مهیا و افتتاح قانونی نماید و بعداز آن از اداره ها مربوط به وقف در کشورهای اسلامی هم برای همیاری دعوت به کار آورد .

کمپانی فین‌ترا به زودی در کوالالامپور صاحب خانه اجلاسی برای بررسی کاربردهای بلاک چین در وقف خواهد بود .

موقوفات در کشورهای اسلامی حاوی حجم متعددی از املاک است و بعضی کارشناسان از بها هزار میلیارد دلاری این املاک سخن میگویند .

دارایی‌های وقف شده در بخش اعظمی از موردها به خوبی مورد به کار گیری قرار نمی‌گیرد و درآمد یا این که سود قابل توجهی ندارد و ادله آن هم معمولا مدیر غیرموثر است. بعضی چه بسا برای ادامه کار به کمک‌های مردمان نیاز دارند . همینطور از‌آنجا‌که میزان دارایی وقف شده با هدفی معین وقف میشود , تغییر تحول کاربری آن امکان‌پذیر نیست و همین مسائل باعث پیدایش محدودیت‌هایی در استعمال از آن‌ها می گردد .

با این حال , بهره‌گیری از بلاک چین و قراردادهای هوشمند می تواند به رئیس هر چه دقیق‌تر آن‌ها یاری دهد .