logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

چه اتفاقی بعد از اتمام بیت کوین ها می افتد؟

چه اتفاقی بعد از اتمام بیت کوین ها می افتد؟
چه اتفاقی بعد از اتمام بیت کوین ها می افتد؟

بیت کوین شباهت زیادی به طلا جواهرات دارد . بیت کوین درست همانند طلا نمی‌تواند به راحتی ایجاد شود . طلا را باید از معادن ویژه‌ای استخراج کرد و بیت‌ کوین را نیز می بایست به وسیله ابزارهای دیجیتال استخراج کرد . بنیانگذاران بیت کوین از همان ابتدا تصمیم گرفتند میزان بیت کوین‌هایی که می‌توان […]

بیت کوین شباهت زیادی به طلا جواهرات دارد . بیت کوین درست همانند طلا نمی‌تواند به راحتی ایجاد شود . طلا را باید از معادن ویژه‌ای استخراج کرد و بیت‌ کوین را نیز می بایست به وسیله ابزارهای دیجیتال استخراج کرد . بنیانگذاران بیت کوین از همان ابتدا تصمیم گرفتند میزان بیت کوین‌هایی که می‌توان استخراج کرد را محدود کنند و این میزان را روی ۲۱ میلیون قرار دادند . در واقع حجم بیت‌ کوین در عالم در نهایت محدود بوده و صرفا به ۲۱ میلیون می‌رسد . به محض این‌که یک ماینر توانست پایانی سکه را استخراج کند , دیگر قابلیت استخراج بیشتر نیست , مگر اینکه پروتکل بیت کوین تغییر‌و تحول یابد و قابلیت و امکان عرضه مقدار بیشتری از این ارز دیجیتال داده شود . طرفداران بیت کوین می‌گویند که این میزان ثابت بیت کوین کارکردی شبیه به طلای حامی پول دارد که در بانک‌های مرکزی نگهداری می شود و سبب ساز میگردد دولت‌ها نتوانند پول بدون حامی چاپ کنند . اما به حقیقت در‌حالتی که آخرین سکه بیت کوین استخراج شود , دقیقا چه اتفاقی برای این ارز دیجیتال می‌افتد؟

تاثیر اتمام ذخیره بیت کوین بر استخراج‌کنندگان

به نظر میرسد که استخراج‌کنندگان بیت‌ کوین تنها گروهی میباشند که بیشتر از سایر دیگران از محدودیت عرضه بیت کوین آسیب خواهنددید . از سوی دیگراز سویی دیگر بعضا منتقدان بیت کوین نیز فکر‌می کنند که در صورت اتمام ذخایر قابل استخراج بیت کوین , استخراج‌کنندگان باید از طریق کارمزد تراکنش‌ها کسب درآمد کنند تا به این ترتیب بتوانند توجیه اقتصادی برای ادامه کار خود داشته باشند . سایت bitcoin . com به این نکته اشاره مینماید که این فرآیند شدنی نیست و در نتیجه کاهش قابل توجهی در تعداد استخراج‌کنندگان روی‌می‌دهد . این امر ممکن است به فرآیندی متمرکز در شبکه بیت کوین ( که مغایر فرآیند غیرمتمرکز کنونی است ) انجامیده و اثرات ناگوار متعددی بر سیستم بیت کوین داشته باشد .

مبتنی بر این بینش , کارمزد تراکنش نمی‌تواند هدف مالی خیر و خوبی بعد از اتمام ذخایر قابل استخراج بیت کوین برای ماینرها باشد . از سویی دیگر احتمال دارد بتوان امیدوار بود که در آتی دیگر چیزی به اسم کارمزد و هزینه استخراج وجود نخواهد داشت . احتمال دارد در آینده‌ای نه چندان بدور , ارزش سخت‌افزارهای مایحتاج برای استخراج بیت کوین به صورت قابل توجهی کاهش یابد . بدین ترتیب هزینه تمام شده برای ماینرها هم کاهش مییابد و آنان می توانند با آسودگی خیال و خاطر بیشتری به‌این کار بپردازند . افزون بر این , ارتقاء کارمزد تراکنش هم میتواند به بهبود شرایط اقتصادی ماینرها یاری دهد .

بها بیت کوین

ارزش بیت کوین فراز و فرودهای زیادی را تجربه نموده است . با این‌که هنوز هیچ کسی نمی‌داند که چطور بیت کوین قادر است در بازارهای گسترده‌تری مورد استعمال قرار گیرد , به حیث میرسد که محدود بودن ذخایر قابل استخراج بیت کوین باعث ارتقا بها آن در آتی شود . همینطور تعداد متعددی بیت کوین غیرفعال و ذخیره شده در محیط جهان موجود است . بزرگ‌ترین ذخیره بیت کوین به ساتوشی ناکاموتو وابستگی داراست که بعضی گمانه‌ها از وجود یک میلیون بیت کوین در آن حکایت مینماید . احتمال دارد این ذخیره آگاهانه و به مراد بر طرف کردن نیاز جهانی در طول ارتقا تقاضا برای بیت کوین مهیا شده باشد .