logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

تا ۱۰سال آینده، بلاک چین کاملا متفاوت خواهد بود

تا ۱۰سال آینده، بلاک چین کاملا متفاوت خواهد بود
تا ۱۰سال آینده، بلاک چین کاملا متفاوت خواهد بود

ویل مورفی ( Will Murphy ) معاون شرکت تلا ( Talla . com ) است . این موسسه پباده سازی و عرضه باتچین ( Botchain ) را بر عهده داراست . باتچین یک بلاک چین است که برای مدیریت واحدهای جداگانه و هوشمند به کار میرود . آقای مورفی در مقاله‌ای که جدیدا در سایت […]

ویل مورفی ( Will Murphy ) معاون شرکت تلا ( Talla . com ) است . این موسسه پباده سازی و عرضه باتچین ( Botchain ) را بر عهده داراست . باتچین یک بلاک چین است که برای مدیریت واحدهای جداگانه و هوشمند به کار میرود . آقای مورفی در مقاله‌ای که جدیدا در سایت خبری کوین‌دسک منتشر شده به ابلاغ خویش در رابطه آینده فناوری بلاک چین می‌پردازد . وی بر این اعتقادوباور است که‌این فناوری اکنون در پروسه ابتدایی خود جای‌دارد و با تغییر‌و تحول ساختاری می تواند ضمن حل بعضی مشکلات ( نظیرمصرف بالای برق و پدیده ماینینگ ) به ارتقا سرعت کانال هم یاری دهد .

پیش‌بینی اینجانب این است که تا ۱۰ سال آتی فناوری بلاک چین آن قدر ترقی می‌نماید که اطلاق عبارت «بلاک چین» به آن دیگر کاربردی ندارد . برای فهم بهتر , ابتدا به‌این مسائل بپردازیم که به چرا این فناوری را بلاک چین می‌نامیم . سه مولفه اصلی بلاک چین عبارتند از :

۱ . سازوکارهای بر اساس توافق همگانی

۲ . سازوکارهای مروبط به مدیر ( توافق‌های بخش اعظم در رابطه بهبودهای آتی در بلاک چین )

۳ . ساختار بلاک چین

ولی بلاک چین به چه معناست؟ بیایید این عبارت را به دو کلمه و واژه تشکیل دهنده تجزیه کنیم .

بلاک ( بلوک ) : دسته‌ای از تراکنش‌ها که به هم متصل میباشند

چین ( زنجیر یا این که زنجیره ) : بلوک‌هایی که به شکلی خطی و بر پایه ی الگویی کد گذاری در کنارهم قرار هستند .

خداحافظی با بلوک‌ها

فکرمیکنم در آتی دیگر نیازی به بلوک نباشد . در قبال بلوک یک سیستم داریم که در آن تراکنش‌ها به هم متصل بوده و میتوانند تراکنش‌های قبل را تایید نمایند . هر استفاده کننده برای ارایه تراکنش خود می بایست تراکنش‌های فرده در صف را تایید نمائید . چهت نیل به این منظور ( تایید تراکنش‌تان ) بایستی کاری هم برای دیگر افراد انجام دهید .

ولی چرا این کار را بایستی انجام داد؟ حقیقت این است که با این زمان انجام هر تراکنش از زمان انجام تراکنش‌های فعلی کوتاه‌تر خواهد شد . بدین ترتیب دیگر نیازی به ماینرها نخواهد بود و هر تراکنش به تایید تراکنش‌های پیشین می پردازد . با ارتقاء تعداد یوزرها زمان تراکنش‌ ها هم کاهش مییابد .