logo
ads
سفارش طراحی انواع اکسپرت و اندیکاتور
search

از بین هزاران مقاله ما جستجو کنید...

مجموعه آموزشی جامع فارکس

١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها

١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها
١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها

١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها 1-هرگز دروغ نگویید اگر شما امروز ضرر زیادی کنید، چه میکنید؟ کوشش در پنهان کردن اشتباه خویش دارید؟ آغاز به بهانه تراشی میکنید؟ هرگز به خویش کذب نگویید. اگر نمیتوانید با شکست روبرو شوید، چگونه میخواهید پیشرفت کنید. 2-سودتان را استحصال کنید طمع زودتر از آنچه فکرش را […]

١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها

١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها

1-هرگز دروغ نگویید

اگر شما امروز ضرر زیادی کنید، چه میکنید؟

کوشش در پنهان کردن اشتباه خویش دارید؟

آغاز به بهانه تراشی میکنید؟ هرگز به خویش کذب نگویید.

اگر نمیتوانید با شکست روبرو شوید، چگونه میخواهید پیشرفت کنید.

2-سودتان را استحصال کنید

طمع زودتر از آنچه فکرش را بکنید شما را از پا در خواهد آورد.

همیشه چندی از هوده خویش را از حسابتان خارج کرده و

آنرا پس انداز کنید. اندکی سود همش بهتر از زیان است.

 

١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها

3-وقت بگذارید

هرگز بطور احساسی وارد بازار نشوید.

همیشه قبل از دریافت پوزیشن نزدیک پانزده دقیقه

لغایت یک ساعت بازار را ذیل نظر داشته باشید لغایت

طاقت روحی ترید کردن در شما بوجود بیاید. شتاب برای

اخذ پوزیشن معمولاً به ترید احساسی و ضرردهی منجر میشود.

فراموش نکنید که بازار دائم هست.

 

4-به توان روحیتان اعتماد کنید

شما هرگز نمیتوانید تمام اطلاعات در باره بازار را داشته باشید. شما هرگز نمیتوانید ببینید پشت سمت راست دیاگرام مقابلتان چیست. باید آنقدر با بازار در تماس باشید که بتوانید از عقیده روحی با آن بستگی استوار کنید. در این چهره است که با اعتماد به نفس و اطمینان پوزیشن میگیرید. دائم پس از تحلیل بازار و قبل از گرفتن پوزیشن از خود بیرسید چه دریافتن در مورد این پوزیشن دارید و به این احساستان اعتماد کنید.

١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها

١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها

MQL5

5-ترید کسل کننده است

یادگرفتن ترید سودآور کاری زمان بر و کسل کننده است . شما باید مدتها جلوی رایانه بنشینید و ممکن است ایام بدون اخذ پوزیشنی بگذرد . هرچند پول در آوردن کسل کننده نیست اما زل زدن به نمودارها اصلاً لذت تقسیم نیست بخصوص زمانی که ساعتها چشم براه فرصتی پسندیده برای دریافت پوزیشن باشیم. یاد بگیرید که زمانی را که جلوی کامپیوتر میگذرانید مفید باشد . نمودارها را در تایم فریمهای گوناگون بررسی کنید، افزارها و اندیکاتورهای متفاوت را تست کنید . استراتژیتان را بک آزمایش کنید. اخبار اقتصادی را مرور کنید. یک مطلب آموزشی بخوانید. شدنی است نتوانید این زمان را لذت بخش کنید اما بی گمان میتوانید آنرا به سود خودتان بهره‌گیری کنید.

6-نقاط خروج مهمتر از نقاط ورود هستند

نقطه برونرفت است که میزان فایده شما را مشخص میکند نه نقطه ورود . این نکته هرچند زیاد ساده است اما از چشم اکثر تریدرها دور باقیمانده است . اکثر تریدرها نگران هستند که ترید اندکی به ضررشان جنبش میکند و به محضی که ترید خلاف جهت مورد انتظارشان جنبش میکند، ترس وجودشان را فرا میگیرد. اما چیره دست ها نگران این نکته نیستند . آنها نگرانند که آیا سهام به قیمتی میرسد که ناچار شوند با زیان خارج شوند . آنها همینطور نگرانند که آیا میتوانند بیشینه سود مورد نظرشان را از یک ترید در بیاورند. شما باید اغلب به نقطه برونرفت اندیشه کنید تا نقطه ورود.

7-چقدر ریسک میکنید

مهمترین عامل تعیین کننده ابقاء شما در این بازی اینست که چقدر ریسک میکنید . اگر شما در چند ترید زیان هنگفتی کردید، یعنی ریسک زیادی سپریدن دیتا ایید . نباید آنقدر ریسک کنید که کوچکترین جنبش در خلاف جهتتان شما را از بازار خارج بیاندازد. بسیاری از کسانی که وارد بازار میشوند رویای سریع ثروتمند شدن را دارند. تحت هیچ شرایطی اغلب از ١٠ % سرمایه تان را روی یک ترید ریسک نکنید . نخستین قصد در اینجا بقا در بازار است.

8-روزنگار داشته باشید

در روزنگارتان برای هر پوزیشنی که میگیرید این نکات را بنویسید:

● نام سهام ● خرید یا فروش ● ورود ● استاپ ● تارگت ● علت ورود ● خروج ● میزان سود یا زیان

این اطلاعات به شما کمک میکند که تاریخچه تریدتان را بتوانید

رسیدگی کنید . چیزی را که نمیتوانید اندازه بگیرید نمیتوانید

درمان بدهید . برای هر حرکتتان باید بتوانید روی کاغذ دلیلی قانع کننده بیاورید.

withdraw

١٠ قانون اصلی برای موفقیت در بازارها

9-با مربی پیشه کنید

کارنامه تان را باید همش به مربیتان اعلام کنید . مربیتان باید به روزنگارتان و حسابتان دسترسی داشته باشد و باید کاملاً با او راستگو باشید. مربی به شما کمک میکند که:

١- به سیستمتان وفادار بمانید. ٢- به اشتباهاتتان پی ببرید. ٣- برای رفع مشکلاتتان برنامه ریزی کنید. ۴- حتی زمانی که خیلی موفق هستید، متواضع بمانید. ۵- وقتی از حدی اغلب زیان میکنید، لغایت مدتی ترید نکنید.

10-بیش از اندازه ترید نکنید

یکی از رایج ترین دشواری ها تریدرها داشتن چند ترید خوب و پس افتادن به دام ترید بیش از اندازه است. زمانی که کامیاب هستید زیاد محتمل است که ریسک بیش از اندازه بکنید و تمام سودی که کرده اید را از د ست بدهید . روزهایی که پرماسیدن میکنید پیمان است سود زیادی کنید و بازا ر را شکست دهید، دقیقاً روزی است که باید فروتن بمانید و مانند روزهای دیگر با کنترل خودتان ترید کنید. اگر ترید بیش از اندازه میکنید با مربیتان رایزنی کنید.

خلاصه شما میتوانید به فایده برسید . حتی میتوانید با این هوده خودتان و خانواده تان را گردانیدن کنید. و نیازی هم نیست که با پول بسیار شروع کنید . مهمترین سوال این نیست که با چه مقدار پول شروع میکنید، بلکه مهمترین سوال این است که چقدر خوب متعلق به مراقبت میکنید.

  MQL6