مقررات بين المللي تجارت و اعتبارات اسنادي

در این کتاب حاوی توضیحاتی در ارتباط با بورس مانند

اینکوترمز .انواع روش های بین المللی.مجموعه قوانین و مقررات متحدالشکل اعتبارات اسنادی است.

o2

 

فهرست : 

 

  1. اینکوترمز 
  2. انواع روش های پرداخت بین المللی 
  3. مجموعه قوانین و مقررات متحد الشکل اعتبارات اسنادی UPC600

 

اینکوترمز 

مقدمه 

با در نظر گرفتن تئوریهای کلاسیک و نوین بازرگانی بین المللی ضرورت معامله و مبادله بین کشور ها امری اجتناب ناپذیر است. کشور ها ا گذشته های دور به انجام مبادلات برون مرزی تمایل داشته و علاوه بر تامین نیازها و دستیابی به کالها ۳ خدماتی که در سایر نقاط جهان تولید و عرضه شده روند توسعه اقتصادیشان را نیز سرعت بخشیده اند. از اغاز انقلاب صنعتی با توجه به پیشرفت های فنی و اقتصادی بویژه توسعه روز افزون ارتباطات همواره بر حجم مبادلات جهانی افزوده شده و تجارت بین المللی به شکل پیشرفته و مدرنتر از گذشته ادامه یافت.

استفاده از ابزار های ارتباطی الکترونیکی همچون اینترنت تعامل بین طرفین در اقصی نقاط دنیا را در کمترین زمان ممکن مقدور نموده اند و کشتی های بزرگ تجاری که بعضی از انواع انها تا ۱۵۰۰۰ کانتینر را جا به جا می نمایند امر تجارت را تسهیل نموده اند. به موازات افزایش جمعیت و رشد اقتصادی در کشور های جهان حجم و ارزش صادرات و واردات کشور ها به شکل تصاعدی در حال افزایش است.

شروع این حرکت عظیم از اوایل قرن بیستم بود و در سالهای جاری با رشد فزاینده ادامه دارد.

از انجا که در اینگونه معاملات دست کم دو طرف از دو کشور مجزا درگیر معامله می شوند این امر از پیچیدگی های زیادی برخوردار است. ایجاد وحدت رویه و زیان مشترک در مراحل مختلف کار از همان ابتدا جزء دغدغه های اصلی سازمانهای بین المللی مربوطه بود و هر کدام با توجه به تخصص خود سعی نمودند بخشی از کار را سازماندهی نموده و رویه های مشترک بین المللی ایجاد نمایند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

هجده − 17 =